יום שלישי, 15:54:29

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
בריאות
דף הבית > בריאות > שמן זה לא יפה?

שמן זה לא יפה?

שרון מצאה את האשמים לשיגעון הרזון - אנחנו.

שרון מורדכייב 27/03/2016

זה באמת יותר מדי

קשה להיות יפה
התעסקות במראה. מכירים ? מי לא בעצם... הכל סובב סביב זה, הכל. אתה כל הזמן מתעסק במראה החיצוני, במשקל. המשקל הוא עניין מרכזי, אצל הרבה אנשים, בכל הגילאים.
אנשים מתעסקים במראה ומזניחים את עניין האופי, עסוקים כל היום במה לאכול, כמה לאכול, סופרים קלוריות והחדורי מטרה עושים גם ספורט אינטנסיבי. יש את ההערבות - כדורים, הקאות. הרבה פתרונות.  כלומר - העולם החיצוני מעודד להרזות ! להיות רזה-זה להיות יפה. כמה אנשים אתם כבר מכירים שאוהבים את הגוף שלהם ושלמים איתו למרות שהם לא רזים ? לא הרבה נכון ? לא בכלל. לא קיימת התופעה הזו יותר. יש לנו מודעות. יותר מידי מודעות.


מצאתי אשמים. מי אלה? הטלוויזיה, הדוגמנים, הדוגמניות, הזמרים, הזמרות, השחקנים והשחקניות! כשאלמה דישי דגמנה הלבשה תחתונה כל אמצעי התקשורת ביקרו אותה ללא סוף, "איך יש לה אומץ בכלל?!" "שמנה, דאבה, מכוערת ,תעשי דיאטה!" ,מדובר על בחורה נורמלית לחלוטין! עם "משקל עודף" של לא יותר מ - 10 קילו. אבל זה לא מה שאנחנו רגילים , זה לא מה ש"נכון"... וזמרים וזמרות ? שמנים ,שמנות? כבר כמעט אין. וגם אם יש, הם בטח יהיו זמרי בלדות, ממורמרים. זוכרים את אדל ? קטלין רייטר? קרן פלס? נינט טייב? שהורידו כל כך הרבה במשקל כי זה מה שנכון, זה מה שיפה, זה מה שדרשו מהם. מי דרש? אנחנו.

כל האנשים האלה הם דוגמה לאנושות כולה. תמיד רזה, תמיד יפה. כלומר אומרים לנו, היו רזים ! בכל חנות בגדים יש מידות קטנטנות שלא מתאימות לאנשים שמנים. אנשים שמנים צריכים ללכת לחנויות למידות גדולות. אפילו הבגדים שמציעים להם בחנויות צועקות "תעשו כבר דיאטה!". בגדים שקטים, מתחבאים, לא מושקעים, לא יפים.

אם נראה מישהי שלבושה מהודר ויפה, לדוגמה חצאית קצרה יותר מהברך, נעל עקב וחולצה מכופתרת קצרה, סתם מתהלכת לה ברחוב, נתרשם ונמשיך הלאה בחיינו. אם נראה אישה שמנה עם אותם בגדים בדיוק, בואו נהיה כנים, נצחק ונגיד לעצמנו בלב "מה נראה לה...". כי ללא ספק, רזה זה יפה.

ישנו  אשם נוסף למציאות עגומה זאת : מערכת הבריאות.
מערכת הבריאות מספקת לנו אמצעים - העיקר שתהיו רזים! כדורי הרזיה. דיאטניות זה מקצוע עשיר עם עבודה בעיניים.. שעושה כסף על תסכול של אנשים. הרי חלק גדול מהאנשים אצל דיאטניות לא ממש מצליחים לרדת, וגם אם כן לא הרבה , ואת מה שיורדים חלקנו עולים במשקל שוב לאחר מכן .כלומר החלק שמגיע לרגעי "היופי" הוא מעט. ויש לדיאטנים אינטרס שיכשלו, כי כשהקליינטים נכשלים הם באים שוב לדיאטנית. בוכים, מקבלים מוטיבציה, ונכשלים אחר כך שוב, וחוזר חלילה.

בעבר אנשים התייחסו לבעיה הזו כאל בעיה נשית בלבד. אבל התרגלנו לתופעה שגם גברים רוצים להיות רזים, חייבים להרשים, חייבים להיות שריריים, עושים סלפי בחדר כושר, מרימים חולצה,,מראים את הקוביות, ועוד סלפי. כי הרי אנחנו, הנשים ,לא נרצה גבר שמן ולא חטוב.
 

אבל האשם העיקרי הוא - אנחנו.
אנחנו מעודדים את התופעה , אנחנו מסכימים עם התופעה הפרימיטיבית הזו. מזכירה לכם שלפני מספר מאות שנים - להיות רזה - אאוט , להיות שמן -אין! שמנים הראו על מעמד עשיר ואילו רזים הראו על מעד עני של עובדי כפיים (ולכן השרירים...). מדהים כמה שהחיים דינאמיים!

לסיכום, לא משנה רזים, שמנים, בואו נקבל את כולם. בואו נפסיק להשתמש במילה שמן כמילת גנאי. להיות רזה זה יפה . להיות שמן זה גם יפה. בואו נתעסק קצת באופי ובפנימיות. בנפש. ניתן תחושה לכולם שכולם יפים גם כשהם רזים וגם כשהם מלאים. ונאמין בזה ולזה.

נשנה את הנורמות, אנחנו יכולים. זה תלוי בגורם אחד ויחיד. אנחנו.
הגיע זמן למהפכה.

 

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • חן רגב
    22/05/2016 08:23:29
    את מה זה צודקת
  • גלגל
    27/03/2016 06:36:13
    אם דוד המלך היה נראה ככה...
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.