יום שלישי, 15:24:19

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
תאטרון
דף הבית > תאטרון > באורט בנימינה יש תאטרון משובח

באורט בנימינה יש תאטרון משובח

הצגות סופשנה של מגמת תיאטרון קצרו השנה הצלחה גדולה. על שבחי מגמת תאטרון כותבת שרון מורדכייב

שרון מורדכייב 22/05/2016

הפוסטר של ההצגה "הנסיכה איבון"

 

 

בית הספר התיכון אורט בנימינה, ששוכן בין בנימינה לזיכרון יעקב, מציג כל שנה מטעם מגמות תאטרון י"ב, מיני הפקות מגוונות. ההפקות מציגות ז'אנרים של מחזות כמו דרמה, קומדיה, אבסורד, טרגדיה, אלגוריה ועוד... חלק מהמחזות ידועים וחלק ידועים פחות.
השנה, שנת 2016 תלמידי חמשת היחידות בתיאטרון העלו באשכול הפיס את "הנסיכה איבון", "חפץ", "החוטם", "הארווי", "יזרעאל ז'ורנל", "אנטי" ו"מיץ מיץ לימונדה".

הצופים בהפקות הם תלמידי ביה"ס, מורים, משפחות השחקנים חבריהם. בנוסף מוזמנים אנשי הקהילה, ומגיעים עוד המון אנשים שקיבלו המלצות על ההפקות, שכן יש שמועה שבאורט בנימינה עולות הפקות איכותיות. האולמות בדרך כלל מלאים עד אפס מקום!  חגיגה!

ההפקות הן למעשה הבגרות המעשית האחרונה של תלמידי מגמת תאטרון, והן מהוות 2 יחידות לימוד.

חלק מהתלמידים מבינים שזו ההזדמנות האחרונה שלהם להופיע על במת תאטרון כלשהי, כיוון  שהם לא מתכוונים לעסוק בכך בעתיד. לחלקם זוהי רק הפקה ראשונה בדרך אל התהילה!

 

גילוי נאות, אני אומנם תלמידת מגמת תקשורת, אולם מקצוע הבחירה השני שלי הוא תיאטרון. הייתי שרת החצר וגם הדודה בהצגה הנסיכה איבון. תחושת השחרור שהייתה לי על הבמה הייתה נדירה. ההרגשה שאתה יכול להיות כל דמות שתבחר היא מדהימה.

 בכלל דרך העבודה במסגרת לימודי התיאטרון ובעיקר בשלב הדיאלוגים וההפקות לומדים מיומנויות לחיים כמו שיתוף פעולה, עבודת צוות, מוסר עבודה ואחראיות. החזרות נעשות בקבוצה ולאורך שעות רבות לפעמים מהבוקר ועד הערב, הן מחייבות  התגייסות מלאה של כל המשתתפים, ונתינה של 100%.

 

הלחץ וההתכוננות לעלות על הבמה הם התמודדות לא פשוטה וההתגברות וההתמודדות עם לחץ כזה היא רווח נקי, של התלמיד, שבסופו של תהליך יעמוד על הבמה, ידבר ברור, ישחק, יופיע מול קהל ויקבל מחיאות כפיים. נוצרו חברויות, בנינו ביחד את הביטחון העצמי שלנו, וזו חוויה שאזכור  לנצח. 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • יעלי
    22/05/2016 09:18:58
    אני מכירה תלמיד שהיה נורא מגמגם, וכשעלה על הבמה דיבר רהוט. מדהים הביטחון שנותנת הבמה!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.