יום חמישי, 03:32:09

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
אקטואליה
דף הבית > אקטואליה > מיקי רוזנטל עיתונאי לוחם

מיקי רוזנטל עיתונאי לוחם

מיקי רוזנטל היה אורח אחד מני רבים שהתארחו אצלנו השנה באשכול ודיברו על זכויות בני האדם.

עפרי זאבי 30/06/2012

עיתונאי לוחם

במסגרת חודש זכויות האדם, התארח בבית ספרנו העיתונאי מיקי רוזנטל

רוזנטל הוא דוקומנטריסט, לוחם זכויות וסוס קרבות וותיק: "בני האדם התאחדו בקהילות כדי למנוע מצב לא צודק. ישנם גם אנשים,ואני נמנה עליהם,שמנסים להסדיר  דברים שנראים לי לא צודקים. יש הגיון בהתאגדויות.  הן מנסות להבטיח זכויות פוליטיות, וזכויות שהמדינה מבטיחה להם .
 

"יש זכויות שעד לפני שלושים שנה היו זכויות הקשורות לביטחון ובריאות,ו המדינה התחייבה לדאוג לאנשים לבריאות וביטחון.  עם הזמן הדברים השתנו. מסתבר שמי שיכול לקחת מהכלל,לוקח. זה שאתה יכול לקחת לא אומר שמותר לך.  איך מחלקים את מה ששייך לכולם,לאנשים פרטיים?

"יש הסכמה שמגיעה לנו מדינת רווחה, ובעיקר שמגיע לנו לשמור על הכבוד  שלנו כבני אדם. הוחלט ששוק פרטי היא הסידור הנכון למשק כלכלי. העניין הוא שבצע הכסף משפיע על הכלכלה. שוק חופשי זה דבר חשוב. אני יוצא נגד שחיתויות שנרקמות בין הפוליטיקאים לאנשי ההון. מסתבר,שמדינת ישראל מכרה את רוב נכסיה גם כאלה שלא על הפרק.

"לא בסדר שמישהו ימות כי אין לו כסף, לטעמי. הפרטה, זה כשלוקחים נכסים של המדינה ומעבירים אותם,לאנשים פרטיים,וזה לא דבר טוב. זה מזיק לאזרחים, ומגדיל את פער המעמדות.

"פעם, לפני 35, שנה לפני שישראל כל כך הופרטה, ומכרה חופים, ים המלח, צי אוניות לאנשים שהם בין כה וכה עשירים,ישראל הייתה במקום ראשון בעולם המערבי, שבו אין פער בין עניים ועשירים. היום, לעומת זה, אחרי הפרטה, אנחנו במקום השני בעולם שבו הפער בין עניים לעשירים גדול.

"אחת הסיבות לכך זה התהליך האגרסיבי שמתרחש, בו מדינת ישראל משקיעה הרבה כסף בביטחון, וקולטת אנשים רבים נון סטופ. פעם ללכת לים, או לטייל, היה עסק זול.בחינם. היום,החופים הפכו פרטיים,של עיריות, ואנחנו צריכים לשלם על זה.

"היום אנחנו במלחמת הישרדות, וזה מה שראינו בקיץ האחרון. אנשים היו כל כך מיואשים, עם תחושה שהם נשארו לבד ולא שייכים לאף גוף. זה מייאש".

רוזנטל, 51 החל את דרכו המקצועית בעיתון "חדשות", משם עבר לתפקיד רכז הכתבים של עיתון "העיר". בין שנים 1986 ל-1999 הוא מילא שורה של תפקידים בעיתון "ידיעות אחרונות" ביניהם ראש מערכת החדשות וסגן עורך העיתון.  בשנת 1999 עזב את העיתון לטובת הטלוויזיה. בין היתר ייסד וערך את התוכנית "פרות קדושות" בערוץ 8 ואת מהדורת החדשות לילדים של ערוץ הילדים.
בשנת 2002 הגיש את התוכנית "בולדוג" בערוץ 8 ,שהיא תכנית דוקואקטיביסטית שעסקה בעיקר בסוגיות של איכות סביבה
ב 2003 נתמנה לסמנכ"ל התוכן של חברת החדשות של ערוץ 2 וב-2004 פרש מן התפקיד לטובת הגשת תוכנית התחקירים "בולדוזר" בשידורי "קשת". 
בשנת 2003 זכה רוזנטל בפרס pratt לתקשורת בנושאי איכות הסביבה, ובשנת 2004 בפרס סוקולוב לעיתונאות משודרת. בשנת 2007 הוא נבחר "כאביר איכות השלטון" בתחום התקשורת המוענק על ידי התנועה לאיכות השלטון.

תלמיד יא' בקהל שואל שאלה: "מה אפשר לעשות? איך לא להפריט?"

רוזנטל: "רק ביחד נצליח להיאבק על התחום הציבורי. הבעיה היא שרובינו דואגים לעצמינו. אם כל אחד ואחד מכם ייקח אחריות נצליח! כולנו רודפים אחרי כסף כמו משוגעים. וכסף זה דבר שאף פעם לא מספיק".

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
    לא נמצאו תגובות.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.