יום חמישי, 14:36:21

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
אקטואליה
דף הבית > אקטואליה > צלם ידיעות, בועז לניר, מצלם אותנו

צלם ידיעות, בועז לניר, מצלם אותנו

בועז לניר, צלם וותיק, היה אורח מגמת תקשורת, נתן הרצאה מדהימה על צילום, וטיפים לצלם מתחיל

עמית סקורניק 30/06/2012

בועז לניר צילם אותנו:)


"התחרות בין הצלמים מאוד גדולה ותמיד צריך להיות מוכן לתמונה, אי אפשר לשחזר תמונה כמו כתבה ולכן העבודה של הצלם מאוד חשובה" בועז לניר מרצה לתלמידי מגמת  תקשורת צילום עיתונאי- מהו.

ביום ראשון ה29/1 הגיע הצלם בועז טל להרצות בפני תלמידי שכבת י'א. את ההרצאה פתח טל בסיפור חייו ועל ניסיונו הארוך כצלם עיתונות ומגזינים. בשבילו הדבר החשוב ביותר בצילום עיתונות הוא שהתמונה תיהיה מורכבת, אומנותית ושתוכל לחיות במשך שנים. בנוסף אומר לניר כי אם לצילום קומפוזיציה מעניינת וחיתוכים נכונים הוא יהיה בתור תיעוד היסטורי לאורך השנים.

 

לניר פגש לראשונה במצלמה כאשר השתחרר מהצבא וקיבל את מצלמתו הראשונה מאביו. מאז הוא התחיל לצלם לכל מיני עיתונים והיה מגיע למקומות שעיתונאים אחרים לא הגיעו אליהם. הוא נכנס למקצוע בלי  קשרים או פרוטקציות ובלי לשים לב הוא מצא את עצמו בעיתון הנמכר ביותר במדינה – "ידיעות  אחרונות". לאחר 20 שנה בעסק לניר עדין שומר את כל התמונות שצילם, בעיניו תמונה יכולה לקבל משמעות חדשה לאחר זמן מה. היה לו חשוב לציין כי בשביל לעבוד כצלם צריך להתנתק מהחיים הפרטיים, להיות כל הזמן נחמד ולא להראות את הרגשות שלך למצולמים.

 

לניר שצילם את רבין, ערפאת ומי לא... נתן מספר עצות לתלמידים ביניהן:

 

 

- התנהגות זה דבר חשוב, בלי קשר לצילום צריך לדעת לעבוד עם אנשים, ולהיות סימפטי. אם אין כימיה העבודה תהיה קשה יותר ולא נעימה.

- מומלץ להסתובב עם מצלמה בכל זמן נתון, התמונות החזקות ביותר יגיעו כאשר לא יצפו להן. אבל במידה ומצלמים מישהו ספציפי כדאי לבוא עם רעיונות לצילום ולחשוב מראש.

- במהלך צילומים צריך לנסות זוויות צילום שונות, מרחקים שונים ולצלם בלי הפסקה. כל צלם צריך לחשוב מה מיוחד בו ומה הוא יכול להציע כדי שהצילום שלו יהיה הטוב ביותר.

בשנים האחרונות טל מתרחק מתחום הצילום העיתונאי ונמשך יותר לצילום אומנתי אשר בסופו של דבר מציג את תמונותיו בתערוכות שעורך. בימים אלו מתפרסמת תערוכה שנקראת סיפור מסגרת שאותה צילם בועז טל בעצמו.

 

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
    לא נמצאו תגובות.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.