יום חמישי, 03:42:14

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
אקטואליה
דף הבית > אקטואליה > קרב המאה - הרע ניצח...

קרב המאה - הרע ניצח...

נועם אלון, כתב עיתונות חרוץ, השכים קום על מנת לדווח לנו על הקרב ההיסטורי בין שני ענקי איגרוף, שרק לאיית את שמותיהם נכון, לקח לו חצי לילה:)

נועם אלון 04/05/2015

תמונות קשות

נועם אלון השכים קום, 5 בבוקר, וצפה ב"סופר-פייט", קרב האגרוף הגדול ביותר בעשורים האחרונים, בין מני פאקיאו הפיליפיני לפלויד מייוות'ר האמריקאי, במפגש שהציג יותר מכל את מהות תרבות הספורט האמריקאית

 

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר", כתב שלום חנוך בשירו המפורסם 'נגד הרוח'. כשאבי העיר אותי היום בחמש וחצי בבוקר, הבנתי עד כמה צדק הזמר הנהדר. באיטיות של בוקר ירדתי במדרגות לארץ המובטחת בסלון, כשעל צג הטלוויזיה נראה מתאגרף צעיר ומיוזע. על כתפו של הבחור חסר החולצה הופיעה חגורת אליפות תכולה בה זכה דקות ספורות קודם לכן, כשאני עוד הייתי בשיאו של חלום שכבר נשכח ואבדו עקבותיו.

כעת כשנגמרו הקרבות המוקדמים, יתחיל סוף כל סוף האירוע לשמו התכנסנו בשעה כה מוקדמת, המפגש לו חיכינו יובלות, הלוא הוא "קרב המאה" בין מני פאקיאו הפיליפיני החביב לפלויד מייוות'ר היהיר והזחוח. לפחות כך חשבתי לעצמי. בעקבות תקלה בשידור האמריקאי (מה שבדרך כלל מתאים דווקא למקבילו הישראלי), נדחה הקרב בשעה - מה שגרם לי להצטער על שהשכמתי כל כך מוקדם , ולאחר מכן גם לאחר לבית ספרי האהוב והמוכר. לפחות בשעה המשמימה זכינו למעט קלואוז-אפים על ידוענים אמריקאים שלא יכלו לפספס את ההזדמנות לראות ולהיראות - כדוגמת ג'סטין ביבר, בן אפלק ועוד כמה שאיני זוכר את שמם.

לאחר המתנה ממושכת שהרגישה כמו נצח, בא לגואל ציון בדמות הכרוז בחליפה המחויטת, שהכריז על בואם של צמד הענקים לזירה בארנה של וגאס. כל אחד מהמתאגרפים עלה בליווי פמלייתו לצלילי השיר שבחר, במה שנראה כמו סצנה באחד מסרטי רוקי. לאחר שעדר הצלמים עם הפלאשים המהבהבים, המכונה לעיתים "הקהל", הניח את סמארטפוניו והתפנה לשירת ההמנון האמריקאי, מחזה משונה נראה בעיר החטאים: אל הבמה עלו חמישה זמרים ויחד עם דגלן שהניף את הדגל הפיליפיני, ביצעו את אחד ההמנונים היפים ביותר ששמעתי בחיי. נפתלי הרץ הימבר - לטיפולך.

את רצף האירועים המרגש קטע ספל קפה איכותי שהגיח מן המטבח, והציל אותי מהעייפות הכרונית. סיום הקפה נתן את האות לתחילת הקרב, לא לפני שעלתה אל הזירה גברת נחמדה בלבוש צנוע עם שלט המבשר על בואו של הסיבוב הראשון. לקול תשואות הקהל החלה ההתמודדות, אותה מפמפמת באגרסיביות ימים ארוכים התקשורת הישראלית, שלפני כן סיקרה את ענף האגרוף אחת לארבע שנים.

הסיבוב הראשון נראה כמעין חימום לדבר האמיתי, אך כבר אז היה ניתן להבין לאן הקרב הזה הולך - מייוות'ר השחצן שאב השראה ממאמן הכדורגל ז'וז'ה מוריניו, ו"החנה את האוטובוס ברחבה". פאקיאו החייכן כבר לא חייך בשלב הזה, כשהבין שלא יוכל לגבור על יריבו אלא אם יביס אותו בנוק-אאוט. בסיבובים שהגיעו לאחר מכן עלו עוד מספר נשים חייכניות בלבוש שגם הוא צנוע להפליא, וגם הן הניפו שלטים עם מספר הסיבוב - אחת מהמעלות הגדולות של ענף האגרוף.

בסיבובים שבאו לאחר מכן, פאקיאו, שכבר מזמן לא נשאר חייכן, ניסה בכל כוחו אך ללא הצלחה להפיל את יריבו המר לקרקע, אולם זה החזיק מעמד תוך שהוא מתגרה בפיליפיני שוב ושוב. עם תום הסיבוב האחרון הניף מייוות'ר הרשע את ידו באוויר לאות ניצחון - על אף שעוד לא שמע את החלטת השופטים. לשמחתו ולצערנו, אלו פסקו לטובתו (בהפרש 4 נקודות, אם מישהו מתעניין) והותירו את אהובינו מהמטעים שבר כלי.

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • המכונה: אבי
    04/05/2015 15:59:46
    אני זה שהכין את הקפה באותו בוקר מופלא...
  • ורד
    04/05/2015 08:00:11
    מקסים! סחתיין עלייך.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.