יום חמישי, 04:47:53

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
אקטואליה
דף הבית > אקטואליה > משמרת לילה במג"ב

משמרת לילה במג"ב

שניר אלגבי הצטרף לאביו, שוטר מג"ב, למשמרת לילה. לא תאמינו מה עבר עליו...

שניר אלגבי 09/06/2012

הסמל של משמר הגבול

 

עוד יום "שיגרתי" בקרב המג"בניקים

 

 18 באוקטובר יום חמישי היום אני שניר אלגבי בן לשוטר שכל חייו שירת במשמר הגבול מצטרף פעם הראשונה בחיי לסיור שגרתי אם צוות מגב  על מנת לחוש קצת לקראת הצבא איך ההרגשה לשרת במשמר הגבול , ובנוסף עולה השאלה אני  אמשיך את המסורת הצבאית  של אבא במשמר הגבול ?......

 

7 בערב אני בבית מארגן את עצמי לקראת הלילה הלבן משמרת הלילה משעה עשר בלילה עד 6 בבוקר . לאחר צבירת שעות שינה כמעט בכל שעות היום ,אני מוכן לילה הלבן במשמר הגבול.  בשעה 9 וחצי אני נוסע לתחנת המשטרה בזיכרון יעקב ושם נימסר לי כי אפגוש  את הצוות בן 2 השוטרים שאליו אני אתלווה למשך כל  הלילה עד 6 לפנות בוקר. לאחר "הכרות" קצרה (אני מכיר אותם עוד מלפני בגלל שעבדו בשיתוף פעולה אם אבי) ולאחר בדיקה שגרתית של  כחצי שעה: בדיקת ציוד ,לבדוק שהרכב תקין ואין שום דבר שיכול להפריע לסדר התקין של כיום המשמרת . בשעה 10 ועשרה אנו עולים לרכב, בעזרת רכבי הטויוטה לנד קרוזר החדשים והמשופרים הידועים ביכולות הביצועיות של הרכבים מסוג זה בשטח, אנו יוצאים לסיור באזור בנימינה וישובי הסביבה לאחר נסיעה ממושכת ובה נעשו פטרולים באזורי המושבים :גבעת נילי,אביאל,עמיקם ישנה קריאה לגניבת כלים חקלאיים (ככל הנראה טרקטורים)   באזור בנימינה בשעה 12  וישנו דיווח כי הכלים מובלים ע"י משאית אם גרור וישנה סבירות גבוהה כי הגנבים עדיין מצויים  באזור זה ונאמר לצוות כי מגיעים עוד צוותים לאזור ולכן יש לבצע מחסומים באזור  צומת גבעת עדה . לדברי השוטר שאחראי המשמרת באותו ערב נאמר כי "מדובר בכנופיה ככל הנראה המתחמת  בגניבת כלים  כבדים ויש גל גניבות באזור זה לאחרונה "ולכן הצורך לעצור גל גניבות זה הוא מידי(עפ"י פקודת מפקד התחנה) ויש צורך להיות ערניים  לכל דבר שיכול להוות איזה שהוא כיון למציאת הגנבים.

 

הצוות שאליו אני התלותי הקים מחסום בצומת עדה ולאחר כ שעתיים של שקט תעשייתי ובדיקה שגרתית ( רישיונות,חיפוש וכו') של מספר מכוניות בודדות  נעצר לבדיקה רכב מסוג מוציבושי מגנום  בצבע אפור ובוא נוהג .גבר בן מיעוטים ככל הנראה בסביבות גיל  40 ויחד איתו נער קטין כבן 16 ואחיו הגדול בן 22 ,לאחר בדיקת רישיונות ותה" ז מסתבר שהנוהג ברכב אינו בעל תעודה מזהה המאפשרת לו להישאר בארץ ואכן מדובר בשב"ח( שוהה בלתי חוקי)  והרכב שייך לאח הגדול מבין שני האחים  ששהו  ברכב. שוטר המשמרת מורה לי להישאר ברכב מנסיבות ביטחוני האישי, הוזעקה עוד ניידת למקום האירוע ניידת של המשטרה הכחולה  עקב חשש כי האירוע קשור לגניבה  ומדובר באירוע פלילי שדורש כוח אדם נוסף.  בין  רגע האדם אשר מועקב (בן המיעוטים) מתנגד למעצר  ומופעל כלפיו בשפת המשטרה: "כוח סביר" על מנת להביאו למעצר מבלי שאף שוטר יפגע ובשלב זה לאחר המעצר מג"ב משאיר את העבודה למשטרה הכחולה על מנת שיובילו את המעקבים לחקירה לטחנת המשטרה כדי להיחקר . בשעה 2 וחמישים לערך הצוות שאני מתלווה אליו עוזב את אזור המושבים שסביב גבעת עדה ואנו נוסעים לאזור חוף הכרמל וישובי הסביבה בכדי להמשיך בפטרולים באזור .

 

(מכיוון  שעפ"י מה שנדרש מצוות מג"ב  ישנו זמן מוגד לשהייה בכל אזור דוגמה: מ12-3 לפנות בוקר אזור בנימינה גבעת עדה והמושבים, מ3-5 לפנות בוקר אזור חוף הכרמל וכו') הפטרולים נועדו לכך שגם כשלא נעשה בהם כל אירוע מיוחד מהווים איזה שהוא גורם מתריע לגנבים בכך שרואים שיש משטרה  שמסיירת באזור.

 

לאחר כשעתיים של סיורים אם "דיווחי סרק"  כמו הפרעות שקט,קטטות בקרב בני נוער וכו' שלמעשה

 

אלו לא נחשבים בקרב שוטרי מג"ב כאירועים "רציניים "  אחד משוטרי הצוות מבחין באופנוע כביש כבד בצבע אדום שכאשר בדק את לוחית הרישוי במסוף המשטרתי ניראה כי האופנוע רשום כאופנוע שניגנב. באותו הרגע עלה החשד כי מדובר באופנוע גנוב,  השוטרים נכנסו אל החצר הבית שלידו  חנה האופנוע  ודרשו לדעת אם האופנוע שייך לאחד מיושבי הבית,  בעל הבית קם בבהלה מחשש כי אכן ניגנב לו האופנוע ולאחר שהשוטר הבהיר לו את מה שקרה בחוץ מסתבר שלמעשה האופנוע ניגנב בעבר מבעליו. ויחידה של מג"ב תפסו את הגנב אם האופנוע והחזירו אותו לבעליו ולא עדכנו במסוף המשטרתי את זה שהאופנוע הוחזר לבעליו והוא עדיין רשום בתור כלי גנוב ולכן לעשה מדובר באי הבנה ובכך ניסגר הנושא והצוות שאליו אני מתלווה עזבנו את האזור והמשכנו בנסיעה לעבר עצירה להתרעננות בצומת עופר בתחנת דלק אלונית לשתות קפה. לאחר ישיבה  שבה שמעתי הרבה סיפורים ומעשיות על השרות במג"ב הבנתי שלעבוד במג"ב כרוך בהרבה זמן  ומאמץ  דבר שלעיתים יכול לפגוע אפילו בחייהם האישיים של השוטרים ,אבל אין ספק בכך שאקשן והנאה לא חסר לאותם לאותם שוטרים שעובדים ימים על גבי ימים ולילות כו  רבים על מנת להביא לשביעות רצונו של האזרח הישר.

 

שעה חמש וחצי בבוקר  כחצי שעה לפני סיום המשמרת עדיין חשוך בחוץ והאמת שגם קר שחבל על הזמן  הצוות שאליו אני מתלווה נוסע בחזרה לעבר תחנת המשטרה בזיכרון על מנת להעביר את הפיקוד לצוות הבא אחרי  ובזאת יסתיים הלילה הלבן שלי שמשמר הגבול  ועוד פעם אותו הנוהל של בדיקת ציוד העברת הרכב לצוות שעובד בוקר וכתיבת דוח על המחסומים והאירועים שהתרחשו לאורך כל הלילה . 

לסיכום הלילה הארוך הזה אין ספק שאת השירות הצבאי שלי אני הולך לעשות במשמר הגבול ואין ספק בכלל שזו עבודה קשה ומפרכת בשביל השוטרים שנותנים את חייהם בעבודה ולא נכים אפילו לרגע לאורח הלילה ולכן הם ראויים לקבל העכרה רבה .( אסור לשכוח שאותם שוטרים הם לא ילדים צעירים בני 18 ו 19 שיכולים לעבוד לילות וימים, יש להם משפחות וילדים שלמעשה הם עובדים בשבילם)  זהו היה לילה מלא באירועים השוטר גם מצידו אמר לי "נפלתה על משמת עמוסה" דבר שלמעשה הביא אותי לכתיבת הכתבה הזו לשיבוח משמר הגבול .

אבא שלי, דני אלגבי, 29 שנים שוטר מג"ב. בעברו היה במרכז מודיעין, שזה מאוד נחשב, כי עובד עם העבריינים הכי גדולה. והיום בדרגת:

אלגבי: "אם לא הייתי במג"ב הייתי שחקן כדורגל.

                                                                              

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • קלישר
    09/06/2012 06:37:12
    חחח איזה צחוק.
    כל הכבוד שניר!
    עשיתה חיים.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.