יום ראשון, 02:28:26

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חינוך
דף הבית > חינוך > דתיה מאולפנא בריאיון מיוחד

דתיה מאולפנא בריאיון מיוחד

מוריה שיאחי נולדה דתיה, ולא מתכוונת לשנות את זה לעולם...

נוי עטייה 18/11/2012

מוריה שיאחי

ראיון בלעדי עם בחורה שנולדה דתיה, לומדת באולפנה, רואה את המשך חייה כדתיה וטוב לה.

קבלו את מוריה שיאחי! "גם בעוד עשר שנים אהיה דתיה, וילדי יקבלו חינוך דתי. ברור", אומרת מוריה

 

"נולדתי בחדרה למשפחה דתיה, שנתנה לי את השם מוריה, כי ההורים שלי התחזקו בדת יותר, מאז לידתי", מסבירה מוריה, "ורצו שם תורני שימחיש ויחזק את הדתיות שלהם. הר מוריה עליו נבנה בית המקדש והוא מציין את הקדושה".

 

 • הרגשת פעם כפייה? "ממש לא. ההורים שלי מאוד פתוחים ומקבלים. אם הייתה כפייה הייתי מוצאת את הדרך החוצה מהר מאוד. ברור שיש לפעמים קשיים אבל אני פותרת את זה על ידי בירור פנימי, ולא קשור לאנשים חיצוניים חוץ מעצמך".
 • את מגדירה את עצמך דתיה לכל דבר? "כן דתייה. לא חרדייה".
 • איך מסתדר דתייה עם פייסבוק וטלוויזיה?

"טלוויזיה לא כל כך מעניינת אותי, אלא אם ממש משעמם לי, או יש איזו סדרה מעניינת. גם אין לי כל כך זמן לראות טלוויזיה, כי אני נמצאת בבית ספר שהוא פנימייה ואין שם טלווזיה. אנחנו עסוקות בדברים אחרים... פייסבוק תופס מקום, כי זה עוזר לשמור על קשר עם אנשים רחוקים כאלה שלא יוצא לתקשר איתם ביומיום, וכן גם סתם כדי להעביר זמן".

 

 • להורים שלך אין בעיה עם הפייסבוק? עם המחשב? יש שם הרבה דברים לא הולמים...

"ממש בהתחלה הייתה בעיה עם הפייסבוק, כי לא ממש הכירו מה זה בדיוק וחשבו שזה בזבוז זמן וממש לא לעניין, אבל לאט לאט הם גילו שזה לא כל כך נורא, שהרבה מאוד אנשים משתמשים בפייסבוק וזה מאוד מוכר. פשוט צריך לדעת להשתמש לדברים חיובים ולא להיגרר אחרי דברים לא ראויים ומסוכנים".

 

 • מה לומדים אצלכם באולפנה?
 • הרבה שעות של מקצועות קודש. 5 יח"ל תנ"ך תושב"ע, מחשבת ישראל, תורת הרב קוק, דינים והלכות.

פעם בשבוע יש שיעור עם הר"מ, שזה רב השכבה ביום ובשעה קבועה, ויום אחר עם המחנכת או המדריכה של הכיתה אחרי הלימודים, בשעות הערב. אני גרה שם כל השבוע, עם ארבע בנות בחדר, 42 בנות בכיתה".

 • יש לך חברות חילוניות? "כן. מהפייסבוק, מהעבודה, עבדתי בקייטנה בקיץ, הכרתי מלא בנות. אולפנא לא מעירה על צניעות של הבנות. אם יש חצאית קצת קצרה מידי או מחשוף, הגישה של ראשי האולפנא היא שצניעות, זה תהליך שכל אחת עוברת, ויודעת בדיוק איך צריכה להתלבש בת ישראל, בלי התערבות חיצונית וכפייה, ומתוך רצון- מתלבשים צנוע ומכובד".
שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
 • רותי
  23/08/2015 22:04:13
  לשפר הצניעות = למנוע תאונות
  יש לי שאלה לכל הנשים היקרות, ששמות פאה שהם לא צנועה ומושכת.. (דהיינו כל פאה לא של סבתות) מה אתן חושבות לעצמכן? שיש לכם ריח של יראת שמים, שהירקן לא מזיל ריר עליכן? שהנהג באוטובוס לא נכשל בהרהורים? שהבחורים לא שופכים זרע עליכם ח"ו, אישה שהולכת עם פאה ארוכה או עם פאה לא צנועה היא מכינה לעצמה את הגיהנום ומכשילה גברים
 • שולי
  18/11/2012 15:05:19
  אחלה כתבה!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.