יום ראשון, 02:30:50

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חינוך
דף הבית > חינוך > תלמידי יב' מסכמים את השנה

תלמידי יב' מסכמים את השנה

עמית דיברה עם חבריה לשיכבת יב', על הלימודים, החיים ובכלל:)

עמית סקורניק 03/06/2013

תיכף זה נגמר

עת הסיכומים הגיעה...

 

כל תלמיד תיכון מחכה לרגע שבו יהפוך לשמיניסט, אין אחד שלא מסתכל לאחור על תקופת התיכון וחושב על הזיכרונות והאירועים שקרו אז. שנת יב' ידועה כשנה הכי כייפית ומשמעותית בתיכון, שלא לדבר על תקופת הסיום שמלווה  במסיבות טקסים ואירועים שונים. בשנה האחרונה ללימודים מתרחשים אירועי שיא שונים בבתי הספר שהופכים את חווית התיכון למשמעותית וחווייתית. יצאנו לבדוק איזה אירועים יש בבתי הספר באזור.

רוב בני הנוער בזיכרון לומדים בתיכון "אורט בנימינה" או "תיכון המושבה" בנוסף ישנו מיעוט שלומד בבתי ספר אחרים כמו מעגן מיכאל או "מבואות עירון". פלג אריאל, בת 18, תלמידת אורט בנימינה, יורשת ל3 אחים גדולים בוגרי הבית ספר. אופק מצליח,בת 18, תלמידת המחזור הראשון של תיכון המושבה ומיה עידן, תלמידת "מבואות עירון" . שלוש תלמידות בתי הספר השונים מספרות על האירועים השונים בבית הספר שלהן.

מיה, מה מיוחד בבית הספר "מבואות עירון"?

"אני ממש אוהבת את בית ספר, הוא שונה משאר בתי הספר, המורים קלילים וזורמים, הבית ספר בנוי כמו קיבוץ שהכניסה והיציאה אליו וממנו חופשיים. אין לנו צלצולים ואין גדרות, הכל הרבה יותר חופשי וכייפי. בבית הספר יש גם פנימייה שזה דבר יוצא דופן, אבל מה שמיוחד בעיני זה האירועים וההפקות השונות שיש בבית הספר במהלך השנה שמאורגנים ע"י התלמידים מכל השכבות".

מה אתן אוהבות בשנת י"ב?

פלג : "אין ספק שזאת השנה הכי כייפית שיש! יש לי 3 אחים גדולים שסיימו י"ב, כשהייתי קטנה הייתי מקנאה בהם, רואה איך הם מתרגשים לקראת הטיול השנתי של י"ב, מסיבת הסיום, הנשף וכל שאר הדברים. זה כיף להיות הכי גדולים, לבוא עם אוטו מתי שרוצים ובשלב הזה השכבה בשיא הגיבוש שלה. השנה השכבה שלי מחזור מ"ג אירגנו מלא פעילויות כמו פורים שכבתי, מסיבה ברחבה ועכשיו אנחנו בדיוק מתחילים את ההכנות לסיום השנה. כל דבר בי"ב הוא מיוחד, כל פעילות שכבתית, כל מסיבה או אירוע שכבתי. טיול שנתי נגיד הוא לא סתם, בעיקר אצלנו אחרי שנלחמו קשה כדי לנסוע ל4 ימים באילת, הטיול המיתולוגי של שכבת י"ב. חוץ מזה בי"ב ברוב המגמות יש אירועי שיא, ההפקות בתאטרון היו חוויה בלתי נשכחת שהשקעתי בה את רוב זמני השנה."

איזה אירועים אתן זוכרות מהשנה הזאת?

מיה: "בשבילי המסע לפולין היה משמעותי מאוד, זאת הייתה חוויה קשה אבל בצורה מאתגרת. אני מרגישה שלמדתי הרבה ושזה השפיע עליי מאוד, אני שמחה שהייתה לי את האפשרות לנסוע יחד עם השכבה שלי למסע כזה. בדברים כאלה מאוד חשוב מי נמצא סביבך ומי שמלווה אותך מעצב את החוויה. הייתה לי מערכת תמיכה מדהימה, המסע קירב אותנו וגיבש אותנו כשכבה, חזקנו מחוזקים ואני לא יכולה לדמיין את עצמי עוברת את זה בלי החברים והמורים של בית הספר".

אופק: "הזכרונות אצלי זה הדברים הקטנים, גם אני נסעתי לפולין השנה, היה לנו טיול שנתי אחרון אבל כשאני מסתכלת על השנה אני זוכרת רגעים קטנים, אני זוכרת את העבודה על התרגיל בספורט. הבגרות בספורט מורכבת מריצה ותרגיל אומנותי, את התרגיל שלי עשיתי יחד עם 4 חברות, היה לנו כיף לעבוד ביחד, צחקנו ונהנו. זה אולי רגע קטן אבל זה משהו שאני אזכור, חוץ מזה יש עוד מלא רגעים, אני מקווה שעכשיו כשנכנסים לתקופה האינטנסיבית הזאת אני אצבור עוד הרבה חוויות לזכור.

 

פלג: "כמו שכבר אמרתי, השכבה שלי שונה לחלוטין משכבות אחרות, לא הסתפקנו באירועי סוף השנה. כבר מתחילת השנה היו לנו רגעי שיא. בתחילת השנה הוצאנו חולצות לכל השכבה, ערכנו מסיבה ברחבה, עשינו מלא דברים כייפים. אחר כך בפורים היה לנו גם יום תחפושות רגיל, גם תחפושת שכבתית בסגנון מצעד הגאווה וגם יום פיג'מות מפנק. אחד הדברים היותר בולטים השנה היה הטיול לאילת, בגלל בעיות תקציב רצו לבטל לנו אותו אבל התעקשנו ואספנו כסף כדי שנוכל גם להנות מהטיול האגדי לאילת. היו לנו 4 ימים כייפים ומצחיקים, הייתה לנו מסיבה על החוף בערב האחרון. אם מסיבת הסיום תהיה חצי מהכיף שהיה שם כולנו מסודרים!"

מה שונה בשגרה שלכן בתקופת הסיום הנוכחית?

אופק: "מרגישים שזה הסוף, באים לבית ספר ממש מעט, אין מערכת ומרגישים שכל אחד עסוק בענייניו ותכף נתפצל לדרכים אחרות. בשלב הזה כשעומס הלימודים ירד אפשר לפנות זמן לדברים יותר כייפים כמו הארגון של מסיבת הסיום. אצלנו אין כל כך מסורות כמו קונדס י"ב או דברים אחרים כי אנחנו המחזור הראשון, אבל אנחנו כן מתחילים את הכל בשביל השכבות הבאות. בפורים לדוגמא ארגנו תחפושת שכבתית, כל שכבת י"ב התחפשו לספרטה, ללוחמים, אלים יוונים וכ'ו. זה היה מיוחד ומרשים לראות כזאת כמות של ילדים באותה תחפושת."

מיה: "אצלנו פורים ממש שונה משאר התיכונים,  לא באים ביום, באים בערב להפנינג ממש גדול שאחריו יש מסיבה לתלמידי התיכון. כל שנה נבחר נושא מסוים לפורים, יש צוות של תלמידים שאחראי על הארגון של ההפנינג, הוא חושף את הנושא דרך מערכון או פעילות מיוחדת מספר שבועות לפני פורים וכולם מתחפשים לפי הנושא. השנה הנושא היה אנטרטיקה והשכבה שלי ארגנה את ההפנינג והמסיבה. זה מחפר על זה שאין לנו ממש מסיבת סיום גדולה כמו בבתי ספר אחרים"

מתכננים משהו מיוחד לכבוד המחזור הראשון שמסיים 12 שנות לימוד?

אופק: "ברור! יש המון התרגשות ורצון להשקיע לא רק מבחינת התלמידים, גם להנהלת בית הספר ולמועצה חשוב לארגן משהו מרשים במיוחד בגלל שאנחנו המחזור הראשון. משקיעים בזה המון תקציבים, הביאו לנו מפיק וכוריאוגרף כדי שיעזור לנו. אני אישית לא לוקחת חלק פעיל בכתיבת הטקס אבל אני מתכוונת להשתתף בריקודים ואולי עכשיו אחרי הבגרויות להיות יותר מעורבת בארגון."

מה עם שאר בתי הספר? מה התוכניות למסיבת הסיום?

פלג: "אצלנו סיום שנה מורכב מ4 אירועים עיקריים, מסיבת סיום, נשף, אפטר ותעלול י"ב. אנחנו מארגנים את מסיבת הסיום מא'-ת', אנחנו כותבים את כל המערכונים, מצלמים את הסרטונים, ממציאים את הריקודים ובעצם מסכמים 3 שנים משמעותיות בחיים שלנו (בעזרת מיכל ואביעד כמובן! (מיכל אקהויז רכזת השכבה, אביעד לוי, מורה לתאטרון). כל מה שעברנו עד עכשיו יסכם בערב הזה, כל ההווי שיש לנו כשכבה בא לידי ביטוי בהכנות למסיבה, כולם רוצים להשתתף ולתרום וזה הפרויקט הכי גדול שהרמנו עד עכשיו. האפטר זאת המסיבה שאחרי הטקס סיום, יש מיתוס על המסיבה הזאת, כל שנה אומרים שזה הדבר הכי כיף בכל השנה ושזה ערב שזוכרים הרבה שנים אחר כך. הנשף עובד על אותו עיקרון אבל זה באוירה שונה לגמרי, זה ממש כמו אירוע שבו כל השכבה חוגגת את סיום הלימודים, מתלבשים יפה הבנות בשמלות ועקבים והבנים בחליפות. אני זוכרת את אחי הבוגרים מתארגנים לקראת הנשפים שלהם, מצטלמים עם בנות הזוג שלהם ועם החברים לשכבה. תעלול יב נגיד זה לא בדיוק אירוע, זאת מסורת, זה קורה בדר"כ ביום האחרון של ביהס, כל שכבה רוצה שיזכרו אותה ובגלל זה חושבים על רעיונות ממש מוקדם, כבר עכשיו יש התארגנות סודית כדי להרים משהו שאף אחד עוד לא ראה ויעלה על שאר הקונדסים משנים קודמות. כל הדברים האלה הם אירועים רשמיים, אבל עכשיו כשיצאנו לחופשת מגנים ובגרויות כמעט אין יום שלא עושים בו משהו כל החברים, יורדים לים, הולכים להופעות, למסעדות, מבלים ביחד, מטיילים בארץ... לומדים קצת ובעיקר מנצלים כל רגע לפני הגיוס או שנות השירות".

מיה: "במבואות יש נשף באמצע שנה, בסוף השנה יש ערב סיום ומסיבה נוספת, יותר פשוטה מנשף. בערב הסיום מסכמים את השנים האחרונות, זאת ההזדמנות האחרונה שלנו להיות ביחד במסגרת שכבתית. ברור שיש מסיבות ויציאות ודברים כאלה, אבל שום דבר לא באמת אותו דבר. אני אישית מתגייסת ב14 ליולי, חשוב לי לנצל כל רגע וכל הזדמנות להיפגש עם החברים לפני שעוזבים ומתרחקים מכולם".

לסיכום, מה הציפיות שלכן לקראת התקופה הקרובה?

אופק: "אני מקווה שהנשף, טקס הסיום וכל האירועים יעלו על הציפיות שלי. חברים גדולים יותר תמיד מהללים את אירועי סוף י"ב וזה דבר שכן מעלה את הציפיות וגורם לי לרצות שזה יגיע. אני מקווה שהבגרויות לא יקשו עליי יותר מידי ושאני אנצל כל רגע מהתקופה הזאת, עוד מעט אני מתגייסת ואני בטוחה שאתגעגע לאווירה ולחברים. אני מקווה שבאמת אשמור על קשר עם כולם למרות שהולכים למקומות שונים, ושכולנו נהנה ונזכור את התקופה הזאת עוד הרבה זמן."

מיה: "אין לי ציפיות ספציפיות, אני רק מקווה שהכל ימשיך להיות כמו עכשיו. כיף לי עם החברים, אני מרגישה שעכשיו זה הזמן שלי להיות באמת חופשייה ולעשות מלא דברים, ללכת לטייל לצאת למסיבות. לא תהיה לנו עוד תקופה חסרת דאגות כמו עכשיו, זה הזמן להנות עד הסוף לפני שמתחילים לחשוב על דברים רציניים בצבא או אחרי זה באוניברסיטה, עבודה וכ'ו."

פלג: "אין לי ספק שאני אהנה מסוף השנה, כמו שנהנתי עד עכשיו. אני מקווה, אני יודעת בעצם שטקס הסיום שלנו יצא הכי מוצלח והכי טוב שהיה! אני מקווה שהמחזור שלנו יהיה בלתי נשכח, שהתעלול י"ב יהיה מטורף והנשף יהיה מדהים ושכולם ובעיקר אנחנו, שכבת י"ב ידעו ויזכרו שלא הייתה ולא תהיה שכבה כמונו!! ושזה לא הסוף, באמת שהם הייתי יכולה הייתי מזמינה את כל השכבה אליי כל יום רק כדי לשמור על האווירה שיש לנו עכשיו".

 

 

 

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
    לא נמצאו תגובות.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.