יום ראשון, 02:56:44

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חינוך
דף הבית > חינוך > תלמידי תקשורת רוקדים בחיפה

תלמידי תקשורת רוקדים בחיפה

כנס מגמות תקשורת וקולנוע של מחוז צפון אירח את הבמאי ערן ריקליס והסרט "ערבים רוקדים". אנחנו היינו שם:)

מיכאל יוגב 22/03/2015

מימין: טל ניסים, ורדה לץ וואלפא, הגר מיכאלי ונטע חנניה

כנס מגמות תקשורת של מחוז חיפה והצפון אירח השנה ערן ריקליס, הבמאי המשובח האחראי לסרטים "זוהר", "שליחותו של הממונה על יחסי אנוש", "צומת וולקן" ו"הכלה הסורית".

אנחנו, מגמת תקשורת אורט בנימינה, היינו שם השבוע ביחד עם הבמאי ריקליס עם סרטו "ערבים רוקדים", שפתח את פסטיבל ירושלים 2014, פסטיבל לוקרנו, וזכינו לשמוע הישר מפיו את שיקולי הבימוי, כולל צמצום הסיפור המבוסס על ספרו של סייד קשוע.

המפקחת של משרד החינוך, דורית באלין, פתחה את האירוע, בירכה את התלמידים, והזמינה אותנו לצפות בשני סרטים של תלמידי המגמה, שזכו בפסטיבל השנה. סרט תיעודי, וסרט עלילתי.

התיעודי הקצר, בן עשר הדקות, היה מרתק. דיבר על הסכסוך הישראלי פלסטיני דרך שני סיפורים מקבילים של אמא ישראלית שאיבדה את בנה, וגבר פלסטיני שאיבד את אחיו, אשר נפגשים (לא בפעם הראשונה) במפגש על הנושא עם תלמידי תיכון.

לאחר מכן צפינו בסרט המצוין "ערבים רוקדים" שכתב סייד קשוע בשיתוף עם הבמאי ערן ריקליס . הסרט מספר את סיפור חייו של איאד ברהום, המגולם על ידי טאופיק ברהום, ילד ערבי מטירה שמתקבל לתיכון יהודי בירושלים. הסיפור מבוסס על הביוגרפיה של קשוע, שעבר את אותן החוויות, והוא מדבר על זהויות, עמים, הוא מבדר ומרגש עד דמעות.

איאד מנסה להיטמע בחברה הישראלית ולהפטר ממבטאו הערבי, ובאותו זמן הוא מארח חברה ליונתן, המגולם על ידי מיכאל מושונוב, המשחק נער החולה בניוון שרירים שהולך ומחמיר. איאד הגיע ליונתן כחלק מקבלת המלגה באוניברסיטה, מתחבר אתו ועם אמו, יעל אבקסיס, המדהימה, ומתאהב בנעמי, נערה יהודיה שהוריה לא תומכים במערכת היחסים שלהם, בלשון המעטה.

עוד שחקן שהופיע בסרט הוא נורמן עיסא, מ"עבודה ערבית", שמגלם את תפקיד המורה בתחילת הסרט, בתקופה שאיאד למד בבית הספר היסודי בטירה.

לסיום התקיימה שיחה עם במאי הסרט ערן ריקליס שדיבר על תהליך יצירת הסרט, העבודה עם סייד קשוע סיפר על שיקולי הבימוי, בחירת השחקנים.

40 תלמידי מגמת תקשורת בשכבת יא' שיצאו ליום לימוד כיף זה חזרו נפעמים! 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • אביב פרידמן
    22/03/2015 16:11:35
    היה יום חוויתי ביותר. אין על ורדה!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.