יום ראשון, 02:55:26

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
עבודות
דף הבית > עבודות > לרקוד הורה בשאנזאליזה

לרקוד הורה בשאנזאליזה

16 בנות שכבת יא' העדיפו בשנה שעברה לייצג את ישראל במחול בבירת צרפת, ולוותר על המסע הישראלי...

ניצן בהר 19/02/2012

כולנו ביחד ולבד בפריז

בשנת הלימודים שעברה, כששכבת יא' יצאו למסע הישראלי המרתק, לשבוע שלם, בחרו 16 בנות ממגמת המחול לייצג את ישראל. הלבטים באיזה אירוע להשתתף היו קשים. לרקוד שבוע ימים בבירה הצרפתית, או לטפס על ג'בלאות במדבר. עניין של טיימינג.

 

את המסע המופלא הגה בתחילת חודש ינואר, שמעון מזרחי, מגלגלי הענק בזיכרון. רכזת מגמת המחול, אורלי מזרחי, קבלה  הצעה חלומית ממנו, שאי אפשר לסרב לה. אורלי לא סירבה. בשיעור המחול שאחרי, התחילו עשרים תלמידות המחול לגלגל את רעיון הנסיעה. הופעה מול הקהילה בפרבר שנקרא "שרונטון לה פון" ליד פריז, בירת צרפת. "שרונטון לה פון", מסתבר, היא עיר תאומה של זיכרון, כך שהביקור הוא בעצם של קרובי משפחה.

 

כל כך התרגשנו! עד שנודע כי הנסיעה החלומית חופפת בדיוק לתאריכי המסע הישראלי. ומדובר בטיול שנתי האורך שבעה ימים, ומכיל בתוכו ערכים רבים, ופעילויות מובנות, החל מהקשר ביני לבין עצמי, ביני לבין הקבוצה,לסביבה ולמדינה. הבחירה הייתה קשה. כל השכבה האהובה שלנו תטייל בנופי ארצנו... באוהל של גלעד שליט, ביד ושם, במוזיאון המחתרות. קשה קשה. ארבע בנות פטריוטיות במיוחד, שהשיקול והגיבוש החברתי לא פסח עליהן, ויתרו על פריז לטובת שק שינה במדבר.

 

בעשירי למרץ 2011 בשעה 17:00 אחה"צ, 16 רקדניות מגובות בשתי מורות המגמה אורלי מזרחי ולימור וולנסקי, וזוג נוסף מזיכרון, יעקב ז'ק ואתי דלויה, האחראים על קשרי זיכרון – צרפת, המריאו משדה התעופה של ישראל לשדה התעופה "שארל דה גול" שבצרפת.

 

עמדנו לרקוד ריקודי עם ישראליים בפסטיבל בעיירה "שרונטון לה פון". חוויה הממומנת ברובה על ידי אנשי הקהילה האחראים על המשלחת. הבנות שילמו רק את טיסתן. בארץ עבדנו שעות ארוכות על ארבעה ריקודים, אותם נרקוד בפסטיבל ריקודים מיוחד מול כל תושבי העיירה.

 

בנוסף אלינו הופיעו עוד ארבע משלחות, שגם הן אחיות תאומות לעיירה הצרפתית. המשלחת האנגלית, הכללה זוג קשיש ששר, האיטלקים היו מבוגרים ששרו שירי מקהלה. גרמניה שלחה לפסטיבל הזה ילדים בגילאים 10-23 שקפצו בחבל באופן מרהיב! המשלחת המקומית, הצרפתית גם נתנו קולם בשיר.

 

בנות המשלחת הישראלית התארחו בזוגות, אצל משפחות של מבוגרים בעיירה, כיוון שזה לא חילופי משלחות נוער... חלק מהמארחים היו יהודים, חלק נוצרים. יום אחד הוקדש לריקודים, ולמרות שהיינו מעוניינות לרקוד גם בכל מקום אחר, שאר הזמן הוקדש לביקור באתרי תיירות כמו, גני ורסאי, בית האופרה, מוזיאון אורסיי, כלא משרתים עתיק, יורודיסני, וכמובן מפגש עם ראש העיר התאומה שרונטון.

 

כן כן. זה מה שעשינו כשאחינו סבלו בשק"שים במדבר. מזל שיש לאורט גם אותנו. מישהו צריך לעשות את העבודה הקשה.

 

בתמונה רואים כמה נהנינו...

 

נכתב בתאריך 7.3.2011

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • אורלי מזרחי
    22/05/2012 10:22:55
    ניצן יופי של כתבה . רק צריך לבדוק שמות לפני שמפרסמים שם של הוגה הרעיון שלמה כהן גלגלי ענק בזכרון
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.