יום חמישי, 22:16:48

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חברה
דף הבית > חברה > קורא בכוכבים

קורא בכוכבים

מאי דביר הלכה לפגוש בירון ליבנה שאמר לה הכל רק לפי תאריך ושעת לידה

מאי דביר 22/01/2018

האסטרולוג ירון ליבנה

ירון ליבנה הוא אסטרולוג ונומרולוג כבר 30 שנה, מופיע בכל כלי התקשורת, בעל תואר שני בפילוסופיה. משדר ברדיו. כתב ארבעה ספרים בנושא, ופתח מעל 10,000 מפות בשלושים השנים האחרונות. הכל לפי תאריך לידה, ושעה..

 

ליבנה נולד בחיפה לאבא דוד, עובד שב"כ, ואמא רות, מורה. לירון אח, גיל, אישה, חווה, יועצת חינוכית,  שלושה ילדים, רז, מור אורי, ונכד בן חמישה חודשים.

האסטרולוגיה היא מיסטית עם מימד פסיכולוגי, של החיים הקודמים של הנשמה. האסטרולוגיה מניחה שכבר חיינו בעבר. אם האסטרולוגיה הייתה מדע, אז בעצם זה אומר שזה משחק מכור. שזה הרמטי. שאין מה לעשות. אבל יש לזה מרחב פרשני, ולכן יש בחירה חופשית.

ביהדות יש המון אסטרולוגיה אבל היא מוצפנת. כמו שאומרים בדברים ב' : תמים תהיה עם אלוהיך . אל תתעסק עם המיסטיקה. קח את החיים בטבעיות, עשה את המצוות. ככה הרמב"ם אומר. זה מגרש המשחקים הרעיוני שאנחנו נמצאים בו. באסטרולוגיה אנחנו יודעים כיוונים של העתיד. אנחנו כמו אקרים, פורצים  לתוכנה,לקוד הכוכבי ולוקחים ממנו מידע.

 

יש דברים שאתה רואה במפות ולא תגיד אותם לאנשים?

אני מבית הילל לא מבית שמאי. אני לא מפחיד אנשים, אבל גם לא שומר על אופטימיות עיוורת. שולח לבדיקות וכאלה אם אני חושב שיש מקום שאדם צריך לשמור על עצמו.

 

איך בחור כמוך שלמד בריאלי, היה מאבטח מטוסים, מגיע לאסטרולוגיה?

עבדתי כמאבטח בתחנה של אל על בפריז. לילה אחד אני יוצא מהמלון, הייתי אז  בחור צעיר בן 24 אני עומד ברחוב וראה בחורה יפיפייה. התחלנו לדבר. היא הייתה אמריקאית ממוצא אירי, רוברטה שמה, והיא מספרת לי שהיא מההימליה, שהיא מאמינה ביוגי, שחי חמשת אלפים שנה.

 

אני אומר לעצמי בסדר היא מהחלומות. כל כך יפה,  אולי כדאי להתיידד איתה. היא עשתה לי הילינג שאז היה חדש לגמרי, ואומרת לי שיש לי אנרגיות ושאני רוחני, וזה לפני 40 שנה! עשתה לי הילינג ונעלמה לי מהחיים.

 

אחרי האירוע הזה, הציבו אותי לאבטח את השגרירות במצרים. בוקר אחד הצטרפתי לסיור בפירמידות. אתה עולה לשני השליש העליונים בפירמידה, יש שם חדר קטן עם תקרה נמוכה, איפה שקבור הפרעון, ואין שם אוויר. הייתי שם אולי 10 דקות. המצרים ידעו אסטרולוגיה ברמה מדהימה. כתבתי על כך גם בספר שלי על הפירמידות. הספרים שלי יצאו בהוצאת ידיעות אחרונות. שמותיהם: "אינטרמצו אסטרולוגי", ו"לגעת בכוכבים". בספרים אלה הסברתי את המתמטיקה הכוכבית, שיוצרת את הקשר בין היסודות אש, אוויר, מים ואדמה. 

מחקירות על הפירמידות במצריים הפכתי לאסטרולוג. הבנתי מה זה פירמידה, מה זה ספינקס. הבנתי את ההקשר העמוק ביניהם. חזרתי לארץ, כי לא רציתי לעבוד יותר באל-על, הכרתי אז בדיוק  אסטרולוגית, וממנה למדתי אסטרולוגיה. עשיתי תואר ראשון במדעי המדינה ובפילוסופיה, תואר שני בפילוסופיה והתחלתי ללמד באוניברסיטה. זה נקרא מתרגל. הפילוסוף דה קארט הוא מזל טלה. טלה זה הראש וההתחלה של גלגל המזלות, והמשפט המפורסם שלו היה: "אני חושב משמע אני קיים".

העם היהודים, הוא מזל גדי, ויש לנו את מעמד הר סיני, בו כולם קיבלו את הידע, את התורה ויש פה תכנית. אנחנו נמצאים בקשיים של התמודדות עם רצף ההיסטוריה והדורות. בעומס.

לגבי נומרולוגיה: המספרים קודמים למזלות. הם אבני ההכרה שלנו. אחד זה אחד, שתיים זה תנועת הקו הישר, שלוש זה משלוש ארבע זה ריבוע. זאת אומרת המספרים הם מתמטיקה. המתמטיקה זה הגאומטריה שיוצרת את העולם הפיזי. כל העולם הפיזי בנוי על מתמטיקה. זה אפלטון ופיתגורס. המתמטיקה יוצרת את האידאות של אפלטון. הם הופכים לאידאות אם בונים את ההכרה. אגב יש על זה מאמר באתר שלי עם המספרים ותורת הקוונטים. המאמרים לא קלים. ויש את הפילוסופיה של הנומרולוגים.

סוג של פילוסופיה של המתמטיקה זו תורת המספרים של הפילוסוף אפלטון. אלוהים אומר שהמספרים הם חיצוניים, וזאת אומרת שגם בני אדם היו מספרים. אריסטו לא חשב ככה. אריסטו חשב שאם לא היו בני אדם לא היו מספרים. יש ויכוח בין אריסטו לאפלטון על כך. יש תמונה מאוד מפורסמת שלהם בקתדרה. אריסטו אומר זה ככה זה פה ולכן זה מוחשי, ואפלטון אומר זה מטפיזי. זה ויכוח בין מתמטיקאים.

אצל גיורא רון למדתי את הפילוסופיה של המתמטיקה, ויש כל מיני תפיסות. אבל העולם המספרי הוא מה שבונה את העולם. הפילוסופיה בונה את התודעה. אתה יכול לנתח ולתת למתמטיקה רזולוציות אבל אין לזה את רזולוציה שיש לאסטרולוגיה. יש הבדל בין מה שאני יכול לראות באסטרולוגיה לבין מה שאני רואה במספרים.

 

מי בעיקר מגיע אליך?

"יש ביקוש מאוד גבוה אצל הרוסים ודרום אמריקאים. הרוסים אולי בגלל שהם לא כל כך דתיים. יש שני דברים שמפריעים לאסטרולוגיה - דת ברמה עמוקה, למרות שאני טוען שזה דתי, אבל יש סכנה שזה פגיעה במונותאיזם. והעניין של האקדמיות, של הרציונליות שלא מבינים מה אתה רוצה. כל העולם האינדיאני מאוד מאגי. יש פאן מאגי גם באסטרולוגיה, רק שאותי זה מעניין מהכיוונים האחרים. אני יותר מתעסק בכיוון הפילוסופי.

נשים מגיעות יותר מגברים, אבל באופן כללי האוכלוסייה מגוונת מאוד. מגיע אלי פרופסור למידענות מבר אילן, חדרנית ממלון בים המלח, נהג מונית, איש הייטק. רבים חוזרים אלי שוב ושוב. לפעמים חוזרים לשיחה בת חצי שעה בטלפון. לא כולם גם צריכים ניתוח של כל המפה.

יש שאלות ספציפיות, כמו, השידוך הזה מתאים לי, או לא, ללכת ללמוד ספרות או מדעי המדינה. כל מיני שאלות בכל מיני תחומים. אני לא חייב את הבנאדם מולי. ניתוח של בנאדם שבא אלי לפגישה זה בסביבות שעה וחצי. מגיעים אלי מכל שכבות האוכלוסייה. גם אנשים עשירים מאוד. מהעשירון העליון, אבל השאלות הן תמיד אותן שאלות. כולם רוצים לדעת על זוגיות, בריאות ופרנסה.

גם ארגונים נעזרים בי. למשל חברה שהמציא את הגלולה שמצלמת במעי הדק, ראיתי שהם הולכים לעשות קפיצת ענק עם זה, ובאמת היום הם יושבים ביוקנעם והם שווים מיליארדים.

אני בד"כ נותן חיזוי של השנתיים הקרובות ואני הולך חודש חודש באופן שיטתי. אפשר לחזות 15 שנה מאוד אבל זה מיותר, ואבסטרקטי. אני מתעסק עם השנתיים שלוש הקרובות.

 

היית ילד חולמני?

הייתי ילד אנרגטי, לא רגוע. כנראה הייתה לי הפרעת קשב וריכוז. הרבה ספורט. בצבא הייתי בסיירת שקד. לא חולמני בכלל אבל היה בי ריחוף מסוים. ראיתי אחרת, הסתכלתי אחרת על הכל. למרות שהחבר'ה שלי מהצבא טוענים שבסיני מעל סיפון הנגמש בלילות בתרגילים שאתה מסתכל על הכוכבים שם באה אלי האסטרולוגיה.

רז הבת הגדולה שלי הביאה את דן בן 5 חודשים. הוא מזל אריה. אז היא  מבסוטית שיש עוד אריה במשפחה, כי אשתי לביאה. אשתי חווה היא יועצת חינוכית ברופין. אני אומר לה, מה את רוצה, יש לך בעל שהוא לא מהמר, לא שותה, רק רואה בכוכבים וקורא ולומד כל מה שנכתב בנושא.

 

 

 

 

גם ריתה בר, ממש כמו ירון ליבנה,

מטפלת "רוחנית". לבר מגיעים, ממש כמו לירון, מכל המגזרים, הגילאים, המעמדות. הדברים המטרידים את הקהל שמגיע לריתה, הם אותם בעיות ושאלות שמגיעים גם לליבנה. השאלות הן בעיקר מה יהיה, או איך אפשר לתקן, או להשיג, בריאות, זוגיות, משפחה ופרנסה (קריירה, הגשמה עצמית, עיסוק, יצירתיות). בר מביאה את התשובות לשאלות האלה על ידי תקשור, רייקי, נומרולוגיה, קלפי טארות וקבלה.

 

- מה ההבדל בינך לבין קוראת בקפה?

 

"ההבדל הוא שאני קוראת בבאמצעים רבים. גם בקלפים, גם במטוטלת גם בקריסטלים, נמירולוגיה וגימטריה גם ע"פ הקבלה. ההבדל המהותי הוא שאני מתקשרת עם ישויות מחוץ. היא קוראת ע"פ סימנים שיש בקפה ומקבלת השראה דרך הסימנים האלה. אני, לעומתה מקבלת את זה ישר לראש. הכל מופיע לי ברגע שאני כותבת את השם של הבנאדם. ככה זה אצלי. הרבה פעמים אני לא צריכה לדעת כלום על בנאדם אפילו לא שם פשוט עולות לי תשובות".

 

-         איך זה מסתדר עם הקבלה? זה לא אסור? זה בעלת אוב.

 

"בעלת אוב זה מישהי שמזמנת את הנשמה או את הישות שתבוא אליה. אני  מתחברת רק על ידי זה שאני רושמת את השם של האדם. רבי שמעון אומר  ששם של האדם הוא כל מהותו.

"הנשמות באות אלי לבד. הנשמות יודעות שמישהו מהמשפחה שלהם מגיע אלי, והן באות יחד איתם מהעולם שמעבר. שם המשפחה שלך הוא דביר. זה שם מאוד חזק. מאוד. זה קודש הקודשים. גם מאי זה שם חזק מאוד יש לך שתי אותיות א' ו-מ' שהם אנרגיה מאוד גבוהה. את מאוד רוחנית. האינטואיציות שלך חזקות. את מאסטר ביקום".

 

-         אפשר לאבד צלם אנוש מעיסוק במיסטיקה? אפשר להשתגע?

 

"שיגעון לא קשור למיסטיקה. מיסטיקנים פשוט יותר פגיעים ורגישים מאחרים. יש כאלה שהם מתקשרים ממש, והעולם החליט שהם חולי נפש, בגלל שהם מתקשרים. הם באמת איבדו את הקשר שלהם למציאות והם יותר מרחפים מאשר על הקרקע. כל דבר שעושים אותו בחוסר איזון בסוף פוגע באדם. מיסטיקנים שאיבדו את הצפון הם אנשים שיכול להיות שמלכתחילה הם בחוסר איזון, והחוסר איזון דחף אותם ללמוד, ולהתעמק בעניין של הרוחניות, זה כמו להגיד שפסיכולוגים הולכים ללמוד פסיכולוגיה כי הם פסיכים.

"יש אנשים שלמשל מנקים אנרגיות שליליות מבתים. הם מנקים את כל הזוהמה האנרגתית של אנשים וזה נדבק בסופו של דבר בהם. אני לא ראיתי מישהו שמנקה אנרגיות שליליות שלא נדבק בזה. עד שהם חולים מזה. כל מה שקורה בכדור הארץ חייב להיות באיזון. יש לנו קטבים ממש כמו הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי. זה כמו מגן דוד. הקודקוד העליון של המגן דוד מראה על הרוח הקודקוד התחתון של המגן דוד מראה על החומר. אנחנו, האנשים הטובים צריכים להיות באמצע הדרך בדיוק. באמצע של המגן דוד.

 

"האדם שמטפל צריך להיות עם איזון. אנשים מחפשים תרופה, עזרה ולפעמים סתם חום וקירבה. הפסיכולוגיה הפכה את זה למדעי.  בקבלה אומרים שאנחנו עם סגולה שאנחנו עם מיוחד. אנחנו נבחרנו כי יש לנו את קו האמצע הסגול. כמו הניקוד סגול. אנחנו עם סגולה מפני שיש לנו את צד ימין ואת צד שמאל ויש לנו גם את האמצע".

 

- איך הכל התחיל?

 

"כשהייתי צעירה חליתי, וככה נכנסתי לעולם המיסטי. הייתה לי בעיה בבלוטת התריס והייתי מורעבת. אכלתי המון, ואז התחיל לי פסוריאזיס ודלקות פרקים, הכל תוך חודש! תמיד היו לי תחושות. גם בגיל ילדות קרו לי כל מיני תופעות מוזרות. זה תמיד הרגיש לי הזוי, אבל אלה עובדות בשטח! אני הייתי מנהלת קבלה והזמנות בבתי מלון בעבר.

"כל התשובות נמצאות בראש שלנו. כתוב בצלמו ובדמותו הוא ברא אותנו. בכל אדם יש צלם ה'. לכן כל אחד יכול לעשות הכל.הוא יכול לרפא את עצמו הוא יכול הכל! כי ה' ברא אותו".

 

-         את מאמינה בגלגול נשמות?

 

"בוודאי. אם לא מאמינים בגלגלו נשמות אז אין פה מה לעשות בכלל. לא יהיה לנו מה לתקן. בלי גוף אין לי מה לתקן. אני יכולה להישאר מלאכית בשמיים. בלי לעבור גיהנום. אנשים לא מבינים שגיהנום זה דבר טוב, כי ככה מכפרים".

 

אישה שהולכת הרבה למטפלים כמו ריתה וליבנה (שמה שמור במערכת) אומרת: "מאוד מפתה ללכת למתקשרים. לפעמים ברוב מחשבות ותהיות, מה יהיה או איך לנהוג יכולים להטריף אותי. אז הולכים לאחת כמו ריתה שבאמת רואים דברים. פתאום מישהו אומר לך מה יהיה. ברור שבאותו רגע אתה לא יודע אם זה באמת יהיה, אבל יש דבר מאוד מרגיע, בזה שמישהו יושב מולך. כל תשומת הלב שלו מופנית אלייך. הוא רואה ויודע דברים עלייך, שאתה בעצמך לא רואה.

"כמו שאומרים, מרוב עצים לא רואים את היער, כשאתה בתוך יער. ומטפלים רוחניים, הם אדם חיצוני, דברים רעים הוא לא יגיד אף פעם. יש בזה דבר מאוד מאוד נעים.

"פסיכולוג למשל, בעיקר מקשיב לך. הוא לא מייעץ. לא נוקט עמדה. אתה עושה את כל הטיפול כשהוא בעיקר מהנהן. והנה, לאנשים כמו ריתה יש תשובות! לכן גם אם המטפל עצמו חולה, או שיש לו חיים לא כל כך מוצלחים ואתה יכול להגיד לעצמך, אם הוא כזה חכם, איך זה שהוא לא צפה את זה שייוולד לו ילד נכה, או בעייתי, עדיין, לך הוא אומר דברים אופטימיים".

 

-         היה איזה מישהו שאמר ממש דברים מדהימים עלייך?

-          

"כן. היה כירולוג אחד. שקורא בכף יד. חברה שלחה אותי אליו. התקשרתי, קבע לי פגישה. הוא לא ידע עלי כלום. הייתי אז בת 38. אמרתי שלום. הורדתי הג'אקט. הוא צבע לי עם רולר את כף היד, ואז לחץ לי את היד אל דף לבן, להשאיר את התווים. התעמק בעניין. כשאנלנו לא מחליפים מילה אחת בינינו. וכעבור עשרים דקות בערך, בהן הוא מסמן נקודות על הדף, הוא לוחץ על קלטת עם טייפ, ומדבר. המשפט הראשון שהואאמר לי, היה: 'את עברת השנה מתחום אחד של תקשורת, ותחום אחר של תקשורת'. הייתי בשוק! עד אז הייתי עיתונאית, ובאותה שנה, עברתי ללמד עיתונות. הוא גם ידע בדיוק באיזה שנה התחתנתי. הכל. אמר דברים מדהימים, והכל היה נכטון, גם מה שהיה, וגם מה שיהיה. עברו מאז 24 שנים..."

 

 

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
 • אור לוי
  08/02/2018 10:45:16
  הכתבה ממש מעניינת ומסקרנת
 • מורי ;)
  08/02/2018 10:44:59
  כתבה מעניינת מאוד! כל הכבוד !!
 • שקד
  08/02/2018 10:43:21
  הכל הכבוד מאי
 • חנה שוייצר
  31/01/2018 11:16:02
  כתבה מעניינת מאוד, עוררת בי רצון ללכת אליו....
 • אילנה סבאג
  23/01/2018 15:24:57
  מאי מדהימה.. הכתבה מעניינת ומסקרנת.
  השקעתך נראת באופן ברור, ירון איש מעניין החזרת אותי כ17 שנים אחורה בזמן שאיילון למד עם מור הבת של ירון באותה הכיתה.
 • אלינה
  23/01/2018 10:46:38
  מאי, כל הכבוד על הכתבה המושקעת!
 • רוני
  23/01/2018 06:20:05
  איזה עומק. איזה יופי של כתבה.
  הוא איש מדהים!
 • תאי בן ברוך
  22/01/2018 11:35:26
  וואו רמה גבוהה של כתבה רואים שתלמידה של וורדה
 • רוני
  22/01/2018 11:24:24
  וואו אני הולכת אליו
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.