יום חמישי, 14:47:02

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חברה
דף הבית > חברה > מתחתנת? לא, אני הולכת לפרום

מתחתנת? לא, אני הולכת לפרום

בעקבות האמריקאים, גם ילדי ישראל חוגגים פרום.

אביה קוהרי 05/05/2013

גריז. הפרום הכי מפורסם בעולם

 

כמדי שנה  מתקיים נשף הסיום של שכבת י"ב בו כולם מגיעים לבושים הכי יפה שיכולים, מתכוננים חודשים למה שנקרא הפרום, נכון לומר מתכוננות.

 

1000 שקל מינימום תשלמנה הבנות על שמלה, נעליים, איפור ותספורות.

 

בנות השכבה מתרגשות לקראת הפרום כאילו שזה היום הכי חשוב בחייהן. כולן רוצות לקנות את השמלה הכי יפה ולהרגיש מושלמות אם זה אפשרי רק לערב אחד אז חבל לפספס. גם הבנים קונים בגדים, אבל פחות מייחסים חשיבות לאורך הבגד, לצבע וסוג הבד. רוב הבנות כבר מדמיינות איך תראה השמלה שלהן ומתכננות לחפש כמה שיותר קרוב למה שהן מדמיינות.

הנשף יתקיים באולמי פאר בפרדס חנה בראשית יוני באולמי פאר שבפרדס חנה. תמורת 150 שקלים  כל תלמיד יקבל אוכל, שתייה, די.ג'י ואבטחה.

 

בנוסף להשתתפות התלמידים ישנן עוד הוצאות על הפרק ועל כך מעידות בנות השכבה שמתכוננות לנשף כמו ליום חתונתם ומחכות בקוצר רוח. למרבה הלא רוב הבנות כבר קנו שמלות והכינו הכל עד לפרטים הקטנים ויש המעידות על סכומים שלעיתים לא ניתן להאמין, אם נשאל אותן הן יעידו שהן  לא מתחרטות כלל ואפילו חושבות שאולי חסר להם דברים.

 

ספיר טפירו תלמידת י"ב מאוד מתרגשת לקראת נשף הסיום ומאוד חשוב ה להראות יפה ומיוחדת. ספיר: "זה יום שכולנו מחכים לו וחושבים עליו כבר מתחילת השנה ובגלל זה הוא מיוחד. זו חוויה שאני אזכור אותה. האמת שכבר יש לי שמלה אבל נדרשים לה תיקונים מסוימים כי קצת מסובך ליצור את הרעיון שאני חשבתי ליצור וכבר הייתי אצל שתי תופרות. אם זה לא יסתדר אני אקנה שמלה אחרת ומאוד חשוב לי שהיא תהיה יפה ומרשימה."

 

נעמה בוראה מבין הראשונות שקנתה שמלה לפרום אפילו חודשיים לפני התאריך המיועד. נעמה: "היה לי מאוד חשוב כבר להחליט מה אני לובשת כי פחדתי שאם אלך מאוחר אני לא אמצא בזמן ובסוף אלבש שמלה שאני לא כל כך אוהבת מחוסר ברירה. רציתי לבחור שמלה ולקנות לה גם נעליים מתאימות והכל עלה לי יחד 1000 שקל, אני יודעת שזה מעט יקר ושיש לי עוד הוצאות בהמשך כי יש עוד דברים שצריך ודאוג להם כמו שיער ואיפור ואני לא יודעת מה עוד, אבל זה בעיניי שווה את ההשקעה כי הנשף זו כמעט הפעם האחרונה שלנו לחוות חוויה שכבתית וכן חשוב לי להיות שלמה עם עצמי ואם איך שאני נראית."     

יש בנות שלא ממש הכי חשוב להן להראות הכי טוב שאפשר ולדעתן בזבוזי הכסף על שמלות נעליים איפור וכולי הוא שטחי ומיותר. עופרי זאבי לדוגמא מאוד אוהבת בגדים ולהתלבש יפה אבל לעולם לא תעלה על דעתה לקנות שמלה במחירים מטורפים בשביל נשף. עופרי זאבי: "אני אהיה יפה, אלבש שמלה אבל גם חשוב לי שיהיה לי נוח ואני לא רוצה להרגיש שאני הולכת על קוצים. זה נראה לי טיפשי ומפגר."

 

מה שבטוח זה שכולם הולכים ליהנות בנשף הסיום אבל אנשים הולכים להיות נוצצים ומדהימים והבנות כבר לא יכולות לחכות, זו כנראה הולכת להיות אחת החוויות המשמעותיות והיותר טובות של תקופת הבית ספר שאליה כולם יתגעגעו. בפעם הבאה שהבנות יהיו לבושות ככה זה יהיה בחתונה (רצוי שלהן...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • חן
    05/05/2013 13:59:29
    אני לא משלמת סכומים כאלה.
    אפשר לחשוב.
    כולה הבנים של השכבה...
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.