יום חמישי, 14:57:26

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
חברה
דף הבית > חברה > כולם משקרים

כולם משקרים

דותן גולדנברג בטוח שכולם משקרים רוב הזמן, והקדיש לכך מאמר שלם

דותן גולדנברג 30/06/2012

פינוקיו לא משקר

 

 

שקרים שקרים שקרים..

 

 

 

 


 

ישנה תופעה בעיקר בבית הספר גם ברחבי הארץ כולה שיש המון אנשים שמשקרים ולא מודים בכך, ישנם אנשים שהפכו את זה לדבר קבוע, ואפילו לא שמים לב שהם משקרים.

שלא יגידו לכם אחרת - כולם משקרים! אנחנו יכולים לראות איך שקר נוצר בפה של כל אדם שסובב אותנו, אצל בני הזוג שלנו, החברים שלנו, ההורים שלנו. מגיל קטן ועד לבני אדם מבוגרים, כולם משקרים. הנורמה הזאת של לשקר הפכה לתרבות, אנחנו סולחים על שקר קטן ועוברים הלאה. אימצנו אותם כמרכיב הכרחי ביחסים שלנו עם הסביבה.
לא תמיד אפשר להגיד את האמת בפנים, אז מסובבים את האמת המוחלטת, מעדנים אותה ומעגלים את קצת פינות. מורחים קצת את בן השיח, משמיעים לו את מה שעושה לו טוב, כדי להיפטר ממנו או כדי להרגיע אותו באופן מלאכותי.

הפיתויים החזקים לעשות כסף טוב כרוכים בשקרים שקטים ופשוטים כלפי המנהל או הלקוח. אתה מתחיל להתעשר מכסף מלוכלך ואין לך הסברים לעושר החיצוני.

התנהגותו של שקרן נוטה להיות לא רגילה מאחר והוא אינו רגוע, חש תחושת אשם, או מאמץ את מחשבתו בכדי לפתח שקר חדש במהלך השיחה.

האיברים שמסגירים את השקרנים באופן הבולט ביותר הם הפנים, הידיים והרגליים. ככל שהאיבר רחוק יותר מהמוח, כך קשה יותר לשלוט בתגובות הפיזיולוגיות שלו.

1 .אדם שנוגע בפניו, בגופו, מסדר את בגדיו או חפצים סביבו, חש חוסר נוחות עם עצמו. סימנים כאלה הם לא סימנים מובהקים לשקר (זה יכול להיות סימן גם לחוסר ביטחון).


2. יובש פה – כשהאדם שמולך מבקש כוס מים קיים חשד. פה יבש והסימפטומים הנלווים לו (ליקוק שפתיים או כיווצן, בליעת רוק) הוא אחד הסימנים לאמירת שקר .
שקרן עשוי לגעת רבות, בלי לשים לב, בשפה העליונה או בצדי האף.
יש שקרנים שמסתירים את הפה ביד ויש כאלה שמחייכים ברגעים לא מתאימים.

3. השהייה בדיבור – השקרן נאלץ לחשוב על כל מילה ומילה אשר יוצאת מפיו, ביחוד כהוא צריך להמציא סיפור. הדבר עלול לגרום לו לדבר לאט יותר עם השהייה בין משפט למשפט. אם עומד מולך שקרן גרוע ממש  הוא ינסה להרוויח זמן בכדי לאלתר או להמשיך לשקר.
 

4. שפת גוף סגורה – השקרן יסתיר את ידיו בשעת הדיבור, ישב מרוחק מבן שיחו, וישכל או יצמיד רגליו. באופן תת מודע אנו מפחדים ששפת הגוף שלנו תסגיר את מחשבותינו ולכן אנו נעצור אותה באופן מלאכותי בשעת אמירת השקר.
5. שפת גוף פתוחה יתר על המידה – שקרן המודע לכך ששפת גוף סגורה עלולה לעורר חשד אצל בן השיח שלו ינסה להתנגד לנטייה לסגור אותה, ויפתח אותה בכוח. הדבר עלול לגרום לשפת גוף פתוחה באופן מוגזם; תנועות מוגזמות ולא טבעיות, חביבות יתר, נגיעות בבן השיח שלא לצורך, חיוכים וצחוק מלאכותיים. לחילופין הוא יכול לבחור בשידור נאיביות, אולם תמימות היא דבר שקשה לזייף ולרוב הדבר יסתיים בהבעות תמיהה מוגזמות, תנועות מוגזמות, שתיקות שלא במקום.

6. תנועות עיניים – כאשר אנחנו נזכרים באירוע שהתרחש אנחנו מביטים לרוב למעלה ולשמאל. כאשר אנחנו ממציאים אירוע מדמיוננו אנו מביטים למעלה ולימין. זכרו: "ימין – לא אמין!". חזרה על שאלה- מצדו השני של הספקטרום, שקרן עלול להיות פרנואיד לחלוטין לגבי העובדה שהוא משקר ולכן ימסור מידע רב יותר,  מהמידע שנשאל עליו. שקרנים יודעים כי שקרן טוב יספק כמה שיותר פרטים בכדי להראות תמים ואמין.

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • דניאלה
    30/06/2012 10:40:55
    לא מאמינה לאף מילה!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.