יום ראשון, 02:29:42

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
סיפורים
דף הבית > סיפורים > כוכב נולד באורט בנימינה

כוכב נולד באורט בנימינה

עוז תירם, שקמה חזן וספיר שמש מספרים כמה כיף זה לשיר

יובל שטרנברג 13/02/2012

שקמה חזן שרה במיידנק בזמן המסע לפולין "נומי פרח"

השירים שכל כך אהבת, ממלאים את ראשך זאת הדרך שלך, שבילים עמוסי מנגינות מובילים לביתך זאת הדרך..."(שיר האודשנים-"כוכב נולד").

 

בבית ספרינו יש מספר תלמידים שהמנגינה היא הדרך שלהם, השירים האהובים עליהם מתנגנים להם במיתרי הקול כל היום. יצאתי לראיין את שקמה חזן תלמידת י"ב ילדה יקרה מוכשרת ומיוחדת במינה ואת עוז תירם ילד מדהים ביכולתיו, ואליהם הצטרפה עוד ילדה מוכשרת: ספיר שמש.

 

במהלך השנים בבית הספר אורט השומרון בנימינה התגלו כמה כישרונות צעירים. בשנים האחרונות כמעט בכל טקס שהתנהל באורט השומרון בחטיבה העליונה ליוו את הטקס שני אנשים מיוחדים במינם, שכאשר הם פותחים את פיהם הקהל נשאר בתדהמה.

שני תלמידי שכבת י"ב בבית הספר אורט השומרון שקמה חזן ועוז תירם הגורם המשותף שלהם הוא השירה. כל אחד מהם מיוחד במינו, השירה "היא חלק מאוד גדול בחייהם" כך הם טוענים, זה תחביב מאוד מועדף עליהם ולכן הם נהנים להופיע. שניהם מופיעים בבית הספר בכל הטקסים, משמיעים את כישרונותיהם מול בית הספר. התלמידה שקמה חזן הופיעה במשלחת של שכבת י"ב אשר יצאה בתחילת שנה בספטמבר, היא הופיעה בטקס שהקבוצה של האוטובוס שלה ארגנה, היא הופיעה במחנה ההשמדה "מאידנק" שבפולין. אני הייתי עם שקמה באוטובוס וכששמעתי אותה שרה במקום שכולו ריקנות ומוות, מקום שנרצחו בו יהודים, שהם חלק מאיתנו היא מילאה את המקום בעצמה חזקה בעזרת השירה, עם הקור וההתרגשות שעברה בי באותו יום עברה בי צמרמורת.

עוד תלמידה יקרה בשכבת י"ב ספיר שמש שעדיין לא התנסתה בשירה בטקסים אך השנה היא מראה את ייחודה בטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל.

 

איך גילית את כישורייך בשירה?

שקמה: "הכל התחיל בערך בגיל 8 כשהלכתי עם אימי ואחי למורה לריתמיקה של ביה"ס אשכולות בבנימינה במטרה לשמוע את אחי בחזרות בשירה לטקס "הנחת אבן פינה" לביה"ס. כשהוא התחיל לשיר המורה שאלה אותי אם אני מעוניינת לנסות להצטרף, הסכמתי ואמי והמורה התפלאו מכישוריי וראו שגם לי יש כישורי שירה ומאז אני לא מפסיקה לשיר".

עוז: "כשהייתי קטן ואמא שלי הייתה משמיעה לי שירים של ילדים, הייתי שר בתור ילד קטן את השירים האלו ועם הזמן גיליתי שאני שר יפה. אמא שלי תמיד אמרה לי שכשאני אהיה גדול הכישורים שלי יהיו מוצלחים"

ספיר: "מגיל קטן הייתי שרה בכל מקום אפשרי, בכל הזדמנות שהייתה לי, עם כל אחד, הייתי שומעת המון מוזיקה, ביסודי הייתי מופיעה בביהס בטקסים. הייתי בלהקת צעירי זיכרון יעקוב."

 

השירה היא הדבר שאת הכי אוהבת לעשות?

שקמה: "אין ספק שהשירה היא חלק מאוד משמעותי מחיי, זה אחד התחביבים האהובים עליי. כשאני שרה אני מתמלאת בתחושה של סיפוק והנאה. ונראה שאני לא אפסיק לעשות זאת כל עוד אוכל".

עוז: "השירה היא חלק מאוד גדול בחיים שלי, זה דבר שאני מאוד אוהב לעשות. אני בהחלט רוצה להפוך את זה למשהו קצת יותר מתחביב בעתיד".

ספיר: "כן, בהחלט. השירה היא חלק עצום בחיים שלי אני מאוד אוהבת לעשות את זה."

 

איך הייתה ההרגשה לשיר בפולין, במאידנק "ממלכת המוות הרדומה"?

שקמה: "כחלק מהתחושה הטובה שהשירה נותנת לי אני אוהבת להעשיר את המקומות בהם אני שרה ולהרחיב אופקים כדי לחוש בסוגי קהל שונים ובכך לזכות בתחושות טובות שונות, וכמובן שבכך יש תרומה לקהילה שגם היא חשובה לי לא פחות. אחד המקומות בהם שרתי היה במשלחת לפולין של שכבת י"ב בבית הספר אורט בנימינה, השכבה שלי. כאשר ביקרנו במחנה ההשמדה "מאידנק" האוטובוס שלי היה אחראי באותו היום על הטקס שניהלנו וכחלק מהטקס אני הופעתי בשני שירים "פרח- יהודה פוליקר" "ילדים של החיים". התחושה של השירה במקום שבו נרצחו הרבה יהודים, אחים לעם שלי, המשפחה שלי, היא תחושה קשה מאוד, חזקה ומרגשת. היה לי מאוד חשוב לשיר במקום כזה שבו אני בתור יהודיה שניסו להשמיד את עמי ואותי מנציחה את העם ומראה בכך שאנו עם חזק ומאוחד".

 

איך זה לשיר מול ביהס?

שקמה: "יצא לי הרבה פעמים לשיר בביהס, בהרבה מאוד מהטקסים שמתקיימים בביהס אני מופיעה. אם זה בטקס ראש חודש שאני שרה שירים שמחים ובין אם זה בטקס יום השואה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שבהם אני שרה שירים קצת יותר קשים ועצובים. הקהל הוא מאוד נוח מכיוון שהם חברים שלי ואני מרגישה בטוחה לשיר לידם ובמיוחד בטקסי ראש חודש שזה טקס נחמד שכל השכבות מצטרפות לשיר ויש אווירה כייפית. ואני מרגישה שמחה שאני גורמת לפעילות להיות יותר מלאת חיים"

עוז: "המחוייבות לשיר בטקסים בביהס היא דווקא כיפיית, כיף לי לשיר עם חברים שלי ביחד וכולם שמחים ביחד איתי".

 

איזה שיר את הכי אוהבת לשיר?

שקמה: "אין שיר מיוחד שאני אוהבת לשיר יש סיגנון שאני מתחברת אליו שזה שירים ארץ ישראליים. אין כמו השירים שלנו של המדינה שלנו הם הכי גורמים לי להתחבר לשורשים. "ישראלי זה הכי אחי".

עוז: "אין שיר ספציפי שאני אוהב לשיר, הסגנונות המעודפים עליי הם שירים ישראלים ושירים ים תיכונים-מזרחית".

ספיר: "אין לי שיר מיוחד שאני אוהבת לשיר אבל אני אוהבת מאוד מזרחית, ים תכוני."

 

חשבת אי פעם ללכת לאודישנים של "כוכב נולד"?

שקמה: "כן. שנה שעברה ניגשתי לאודישנים של כוכב נולד אבל לא עברתי. זה לא גרם לי להתבאס או לפקפק ביכולות שלי, עשיתי את זה מתוך תחביב לנסות לראות מה יהיה".

עוז: "הלכתי פעם לאודישנים, עברתי שלוש אודישנים אבל לא באתי עם משהו מיוחד לאודישן שאחרי ולכן לא עברתי. השנה אני מנסה את מזלי שוב".

ספיר: "כן, רשמו אותי אבל בסוף לא הלכתי. התביישתי, לא חשבתי שאני מסוגלת להופיע ככה בטלוויזיה"

 

תרצי להפוך את זה לקריירה לעתיד?

שקמה: "אני לא יודעת עוד מה אני אעשה בעתיד. לא חשבתי על העתיד שלי עדיין מכיוון שהכל עוד פתוח בחיים. יש עוד הרבה דברים אחרים שמעניינים אותי בחיים שאני רוצה להתנסות בהם. נראה לאן החיים יקחו אותי".

עוז: "כן, יש לי עוד כמה דרכים שאני רוצה להתמקד בהם בעתיד שמעניינים אותי אבל השירה היא משהו שאני בהחלט רוצה להתמקד בו".

ספיר: "לא, זה רק בתור תחביב אך לא בתור קריירה."

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
 • נוי
  04/02/2013 01:05:06
  וואי כתבה ממש טובה:)
  ספיר שרה ממש טוב, גם עוז ושקמה שרים טוב.. בהצלחה
 • דניאל
  18/09/2012 17:20:57
  ספיר שרה מדהים..כתבה מעולה, כל הכבוד (:
 • רונה
  26/05/2012 10:35:50
  ספיר שמש ממש זמרת.
  איזה כתבה טובה!!
 • שיר
  13/02/2012 21:36:40
  וואייי איזה כתבההההההההה מדהימה
 • חן חזן
  13/02/2012 14:24:45
  איזה טקס מרגש זה היה אני זוכרת את זה מהמסע לפולין שלי
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.