יום רביעי, 12:45:47

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
צבא
דף הבית > צבא > יום המא

יום המא

יום המא"ה מתקיים רק בשכבת יב', והוא יום חשוב מעין כמוהו במסגרת ההכנה לצבא

חן יוסף 30/06/2012

שקועים במבחנים

יום המא"ה- תהליך מיון, איתור והתאמה.

ליום המא"ה, אורך בערך שבע שעות שהוא יום מיון תעסוקתי,  יוזמנו כל הבנות העומדות לפני גיוס – וגם בנים שאינם ממוינים לשירות קרבי. מה תעברו ביום הזה, מה הוא קובע ואיך מתכוננים אליו? המדריך המלא מפיו של סגן אלוף במיל' אור-לי.

אור-לי , הרצה היום (ג') בבית הספר אורט השומרון בבנימינה. בהרצאה השתתפו הבנות של שכבת י"א וכן כלל הבנים המתגייסים, שאינם מיועדים לתפקידי לחימה. במהלך ההרצאה דאג אור לי להעביר לקהל איך בדיוק מתקיים יום המא"ה ואיך אפשר להתכונן לתפקיד הזה. בין דבריו של אור לי ניתן היה למצוא מגוון רחב של טיפים שפונים לשלל התפקידים שיש בצבא, בנוסף דאג אור לי להזכיר שכל התפקידים בצבא חשובים לכל דבר , ומיד פתח בדוגמה : " אפילו טבח בצבא הוא לא סתם טבח אלא שבזכותו כשהחיילים חוזרים מפעילות מבצעית או מסתם יום ארוך וקשה הם מוצאים ארוחה חמה שמזינה אותם".

התהליך מתחיל בכיתה י"ב, לאחר תום התהליכים בלשכת הגיוס בצו הראשון שלכם. אתם תוזמנו להגיע לאחד ממרכזי ההרשמה ברחבי הארץ, ולהוכיח את עצמכם במסגרת יום מיון מקצועי שיאפשר לכם להביא לידי ביטוי יכולות שלא ממש נבדקות באימות הנתונים בצו הראשון, אור לי נתן שתי דוגמאות – מ"כית וחיילת  המשרתת במודיעין. מ"כית לדוגמה בצו הראשון לא ניתן לראות האם היא מנהיגה וכריזמטית והחלום שלה הוא לשרת בתפקיד הזה-מ"כית לכן יום במא"ה היא צריכה להיות "פלפלית" להגיד מה שהיא חושבת ,לעשות את הדברים בצורה הטובה ביותר בלי לחשוב על כלום מעבר למשימה המוטלת עלייה, דבר זה מאפשר להציג ולהוכיח שאכן את מתאימה, אפשר  לגלות דברים  עלייה שאנשים לא ידעו עליה וגם היא וזה דברים שמעניינים באמת. ואילו חיילת המשרתת במודיעין היא הילדה השקטה והמנומסת שיש לה סבלנות לשבת ולהתרכז בנושא המשימה אך כאשר מתבקשים ממנו לפעול היא פזיזה מאוד ועושה זאת בצורה הטובה ביותר.

 בשלב זה מחולקים לקבוצות, ועוברים שיחת פתיחה קבוצתית שתיערך על ידי מדריך הקבוצה, במהלכה תכירו את חברי הצוות. בין השאר תשמעו הסברים על יום המיון, על החשיבות שלו ועל ההשלכות שהוא טומן בחובו בכל הנוגע לשיבוצכם הצבאי העתידי. אחר כך תתחילו לגשת לתחנות השונות, שמטרתן לבחון את היכולות שלכם במגוון תחומים ולכן חשוב מאוד להיות אמיתי ובמיוחד לא להרגיש מבוכה. כל תחנה מספקת סביבת עבודה תעסוקתית שונה, וכוללת תרגיל אחד לפחות לדוגמה תחנה מס' 1 היא תחנת המבחנים הממוחשבים כוללת סדרת מבחנים ושאלונים המבוצעים באופן אישי על גבי המחשב. תכל'ס, לא יותר מדי שונה מחוויית המבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון. התחנה מס' 2 היא תחנת ההפעלה כוללת תרגילים אישיים וקבוצתיים המודדים תפקוד בתנאי עבודה לא נוחים ותחת לחץ, כמו גם בביצוע מטלה בעלת אופי פיזי. דרך אגב, לכבוד התחנה הזאת מומלץ להגיע בבגדים נוחים.

לאחר שבצעתם את כל התחנות והמשימות אתם בטח שואלים את עצמכם מה הלאה?

לאחר שתעברו את יום המיון יישלח אליכם הביתה דף, ובו התפקידים שסבורים המומחים המיומנים שיישבו שם המתאימים לכל אחד ולאחת. דף זה נקרא "מנילה" זהו בעצם שאלון שבו אתם צריכים למלא את סדר העדיפויות שלכם לגבי התפקידים.

 

יום המא"ה הוא שלב אחד לפני האחרון בדרך לגיוס שלכם לצה"ל. לאחר שתמלאו את ההעדפות שלכם תשובצו לתפקיד, או שתזומנו למיון המשך לתפקיד ספציפי. לבסוף תקבלו הודעת שיבוץ וצו גיוס סופי, כולל תאריך הגיוס הנכסף.

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
    לא נמצאו תגובות.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.