יום רביעי, 12:59:54

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
צבא
דף הבית > צבא > השתמטות? לא בבית ספרנו!

השתמטות? לא בבית ספרנו!

מלצקי כועסת על כל האתרים הקוראים להשתמט מצה"ל, ויש לה סיבה מצויינת. מישהו צריך להחליף אותה בשמירה...

עופרי מלצקי 11/11/2012

צילום אילוסטרציה

ההשתמטות מצה"ל במשך השנים האחרונות הפכה לדבר אטרקטיבי בקרב המועמדים לגיוס לצה"ל. לאט לאט בכל שנה כמות המשתמטים עולה והמדינה לא פותרת את הבעיה. השיא הגיע כאשר נפתחה קבוצה בפייסבוק המדברת על ביטול שירות החובה (ולא אני לא אשלח לכם את הלינק).

 

מעניין אותי לדעת מה הם חושבים לעצמם האנשים האלו? מי הם חושבים שמגן עליהם בלילה? מי נלחם בשבילם במלחמות? מי נותן שלוש מהשנים שלו לתמורת הכלל? יש כאלו שיגידו שצהל הורס את החיים של מי שמתגייס. אבל אני בדעה שההפך הוא הנכון. אמנם יהיו אנשים שלא יסתדרו בתפקיד מסוים אך תמיד אפשר לראות שדווקא מי שכן התגייס וכן נתן חלק נכבד מהחיים שלו תמורת המדינה הוא אדם חזק יותר, בוגר יותר ובד"כ אדם שלא חושב רק על עצמו.
 

אני מבינה את אלו שצהל לא מעונין בהם, וחשוב לי להגיד שאני לא פונה אל הציבור הזה. אבל לעומתם אל מי שאני כן מדברת אלו האנשים שכן יכולים להתגייס ולא עושים זאת. האנשים שבוחרים לא להתגייס כי המדינה לא מעניינת אותם והם רוצים להמשיך בחייהם. אפשר לקחת לדוגמה את כל השחקנים שלא מתגייסים כי הם רוצים להמשיך בקריירה שלהם.
 

לא הופתעתי לגלות שהדעה שלהם בעניין צהל ואני מצטטת לפי תגובה באתר "פורום לשיוויון בנטל" היא : " מה אכפת לי מהמדינה, מצדי שתישרף". הייתי רוצה לחדש להם משהו ואולי לכל קוראי הכתבה. אחוז המשתמטים מידי שנה הוא כ-25% כפי שכתוב באתר צהל. לעומת זאת בפורום לשיווין בנטל נכתב כי 50% מהמחויבים להתגייס לא מתגייסים. אם נצא מתוך הנחה שלכל אחד מהאתרים יש אינטרס משלו, הרי שהאמת היא איפשהו באמצע, והנתונים מדאיגים. ואם ימשיכו אלו עם האמרה הרווחת הזאת, והמדינה תמשיך לא להתעסק בעניין, בסופו של דבר כל המערכת תיפול.
 

על פי השקפת העולם שלי כפי שכתוב בחוק, ואני שומרת  – הגיוס לצהל הוא חובה. לכן המושג משתמטים הוא מושג שצריך להעלם, כי כולם צריכים לשרת, וכולם מחויבים למדינה. הייתי רוצה שבעוד כמה שנים כשאני אסיים את חובתי למדינה בני הנוער יהיו נחושים להתגייס. מי ייתן והכתבה הזאת תעיר את המשתמטים ותגרום להם להרים את הישבן מהכיסא ולהתחיל לפעול.

 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • דויד משה
    11/11/2012 15:34:54
    צודקת עם כל מילה!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.