יום רביעי, 13:15:08

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
צבא
דף הבית > צבא > השוחרים של חיל האויר

השוחרים של חיל האויר

שיראל נכחה בטקס פתיחת השנה של תלמידי השוחרים, והיא מפרגנת להם בגדול

שיראל יוסיפוב 01/03/2015

מביה"ס לחיל האויר

"השוחרים"

בראשית השנה, ביום שני ב- 22/9/14 התכנסו תלמידי השוחרים של י"א 8 ותלמידי י' 3 בשעה שמונה בערב בספריית אורט בנימינה לטקס "השבעת שוחרים וחשיפת כותפות". כלומר השוחרים הצעירים (תלמידי כיתה י') מתכנסים על מנת להישבע לקחת חלק ממסלול השוחרים ומתחייבים בעוד כמה שנים להתגייס לחיל האוויר. התלמידים עוד לפני הטקס חתומים בעצם על חוזה שאומר שהם מתחייבים להתגייס לחיל האוויר במערך הטכני. חלק מהופעתם של השוחרים הוא הכותפות שהן כמו דרגות כתפיים שאומרות באיזה כיתה הם, ולפי הפסים אפשר לדעת אם הם בי', י"א, או י"ב. בטקס נכחו מנהלת בית הספר טל רוטשטיין, יובל צרפתי, ומטעם חיל האוויר נכחה מדריכת השוחרים שירלי, חונכת השוחרים אורלי, מפקדת השלוחה, מפקד גף רב"ט פלוגה בדרגת רב סרן  ומפקד מחוז מרכז.

מסלול השוחרים קיים ב24 בתי ספר ברחבי הארץ ובכל שנה נפתח בחמישה בתי ספר נוספים. בתחילת התהליך כל מי שרוצה להתקבל למסלול השוחרות עובר מיונים, שבודקים את יכולתו להסתגל למערכת הצבאית מבחינה משמעתית, בגרות, אחריות, מוטיבציה, וגם מבחינה לימודית אם יש לו יכולות טכניות, מתמטיות.

המסלול נקרא "המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר" שהוא בעצם מרכז אליו תלמידים בכיתות ט' ו-י'. באורט בנימינה זה מתחיל רק בכיתות י', לאלה המעוניינים להיות על מדים במעטפת חיל האוויר וללמוד במקצוע טכנולוגי כמו אלקטרוניקה, חשמל, מכטרוניקה, רובוטיקה, אלקטרואופטיקה וכל מקצוע שהוא טכנולוגי ומכיל את המעטפת של חיל האוויר. פעם בשבוע השוחרים מקבלים שיעור מק"ש  שבו הם לומדים על כל מיני מבצעים שמדינת ישראל השתתפה בהם בעיקר בחיל האוויר, ומלמדים אותם על חיל האוויר, איך הוקם, על מבצעים גדולים ומוצלחים. בכל יום יש לשוחרים מסדר בתחילת היום ובסופו. שמטרתו לראות את התלמידים ולאפשר להם לעשות איזשהו פתיחת יום וסגירתו. בבוקר מודיעים להם הודעות להמשך היום לראות שכולם הגיעו ונמצאים על מדים מסודרים, ובסופו של היום לוודא שכולם נשארו עד סוף היום, מסודרים על מדים, לפני שהם יוצאים משטח בית הספר ושאף אחד מהם לא החסיר שום שיעור. חיל האוויר מתחייב להעסיק את הבוגרים במקצוע אותו למדו . בסיום כיתה י"ב הם מגיעים ליום של שיווק מקצועות שם מראים להם את כל המקצועות, והשוחרים בוחרים את העדפות שלהם. בסופו של דבר בסיום המסלול הם עוברים 3 שנים ויש כאלה שממשיכים  לי"ג י"ד, יש כאלה שממשיכים לימודי הנדסה ויש כאלה שמתגייסים בי"ב למערך הטכני של חיל האוויר.

חיל האוויר פתח מסלול זה משום שהוא הולך ומתעצם עם השנים ונקלטות כל פעם מערכות שהם טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, וצריך מישהו שיתחזק את המערכות הללו. מישהו למעלה הבין שתלמידים של כלל צה"ל לא יכולים להחזיק מערכות כל כך יקרות, מטוסים שעולים מיליוני שקלים, כיפת ברזל שעולה מיליארדי שקלים, כל המערכות הכי יקרות בעצם שיש לנו היום בצבא נמצאות בחיל האוויר. לכן החליטו לקחת את התלמידים הרציניים יותר, אלה שעוברים מיונים ואלה שיודעים מה הם רוצים, כדי שילמדו כבר מהתיכון מקצוע שהוא טכנולוגי, כדי להכינם לשירות הצבאי. השוחרים מקבלים תגבורים, סיורים, טיולים, יחס אישי לכול תלמיד, אנשי קבע שמגיעים לדבר איתם. בנוסף לכך רוב הדברים שהשוחרים עושים בבית-הספר מראה על הנכונות שלהם לשרת את המדינה כבר מגיל כזה וזה חלק מהכבוד שרוכשים להם בבית הספר . 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • סיוון
    01/03/2015 14:17:10
    כתבה מעניינת מאוד אהבתי לקרוא אותה. :)
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.