יום ראשון, 01:49:31

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
ניו אייג’
דף הבית > ניו אייג’ > אפוקליפסה עוד מעט

אפוקליפסה עוד מעט

כששנת 2012 הגיעה, אנשים רבים מרחבי העולם החלו לחשוש בגלל נבואת סוף העולם כביכול של שבט המאיה- לוח השנה שלהם נפסק בפתאומיות בתאריך 21/12/2012. לאחרונה התגלו לוחות שנה נוספים של אותו השבט, הממשיכים מאיפה שאותו לוח הפסיק. העולם נרגע.

מירי איגנטייב-לוי 09/06/2012

סוף העולם

 

כששנת 2012 הגיעה, אנשים רבים מרחבי העולם החלו לחשוש בגלל נבואת סוף העולם כביכול של שבט המאיה- לוח השנה שלהם נפסק בפתאומיות בתאריך 21/12/2012. לאחרונה התגלו לוחות שנה נוספים של אותו השבט, הממשיכים מאיפה שאותו לוח הפסיק. העולם נרגע. סוף העולם (עדיין) לא קרוב. אבל לשכבת י"ב שמסיימת את 12 שנות לימודיה השנה, העולם כפי שהם מכירים אותו באמת עומד להסתיים...

אין הרבה פעמים בחיים בהם אדם מצליח להסתכל אחורה על חייו, להצביע על נקודה מסוימת בחיים ולומר: "זו נקודת המפנה. מכאן הכל השתנה". ב21 ביוני, בשעות הלילה, לאחר מסיבת הסיום שלהם, יוכלו תלמידי שכבת י"ב מאורט בנימינה לומר שזוהי נקודת המפנה. אם תעצרו לחשוב על זה, במה שונה סוף העולם מסיום 12 שנות לימוד?
אם תעיפו מבט על בית הספר בחודשים יולי-אוגוסט תגלו בניין גדול שעומד דומם. רחבת התיכון שבדרך כלל מלאה בתלמידים, מוזיקה, צחוק ודיבורים תעמוד ריקה. התיאור הזה לא מזכיר תפאורה של סרטי אסונות?
וכמו הגיבורים בסרטי סוף העולם- תלמידי י"ב נפרדים מהמציאות המוכרת להם ומתחילים לצעוד לעבר עולם חדש, שונה, אולי מוזר, אולי מפחיד, ומנסים להשתלב בתוכו.
אז מה עובר על אלו שנמצאים על קו התפר הזה?
נמרוד פז, בנימינה:
-איך אתה מרגיש עם סוף העולם שמתקרב?
"יש הרבה רגשות מעורבים. מצד אחד אני שמח שסיימתי עם הסיפור הארוך הזה שקוראים לו בית ספר ואני מתרגש מאוד לקראת שנת השירות שאני אעשה, אבל מצד שני חבל לי שאני אאבד קשר עם הרבה אנשים".
-מה קורה אחרי סוף העולם?
"אני מתחיל שנת שירות בתחילת או אמצע אוגוסט. היא תהיה בעמותת 'איילים'. מה שמשך אותי בעמותה הזו הוא הדגש על העבודה הפיזית בנוסף על ההתנדבות הרגילה בקהילה. מעבר לסיוע הנפשי לכל מיני שכבות חלשות באוכלוסיה, יש גם סיוע פיזי. אם אני לא טועה, השנה יש פרויקט של שיפוץ דירות לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם דיור סביר".
- מה תעשה עד אז?
"לעבוד, לעבוד ולעבוד. בנוסף אני גם רוצה לטוס לחו"ל עם חברים, אולי לקרואטיה".
-איפה אתה רואה את עצמך בעוד 12 שנים?
"אין לי שמץ של מושג. נזרום. מה שאני כן בטוח בו זה שאחרי הצבא אעשה קורס ברמנים ואתחיל לעבוד בזה. כרגע אני עובד בתור ברמן קפה באירועים, וזה משהו שתמיד עניין אותי".
אביגיל בריגר, זכרון יעקב:
-איך את מרגישה עם סוף העולם שמתקרב?
זה מפחיד. כל 12 השנים האחרונות רק חלמתי על הרגע הזה והנה הוא בא, זה ממש מוזר.
אין יותר מסגרת. לפעמים נדמה לי שלא הערכנו מספיק את בית הספר שהעניק לנו איזושהי משמעות לקום בבוקר, אפילו אם היא לא הכי חיובית. במשך 12 השנים האחרונות ידעתי שאני קמה בבוקר ופוגשת חברים שלי, עושה איתם צחוקים ומעבירה איתם את רוב היום. עם כמה שאני לא אוהבת בית ספר ויש לי דבר או שניים להגיד עליו, אין ספק שהוא סיפק מסגרת מאד יציבה ואפילו כיפית.
-
מה קורה אחרי סוף העולם?
אני הולכת עם הגרעין שלי לחולון, למה שנקרא "חוות הכשרה". זוהי שנת שירות של הנוער העובד והלומד, ובגדול המשימה שלי תהיה לרכז קן (סניף, שבט) במחוז דרום (איזור תל אביב דרומה). אם באמת אהיה קומונרית יש סברה שארכז קינים כמו חולון, ראשון, בת-ים. בחוות ההכשרה אנחנו חיים ביחד בצורת שיתוף כלכלית - קומונה.
- מה תעשי עד אז?
התקבלתי לעבודה חדשה, אז אתם יכולה למצוא אותי מברמנת ברמת הנדיב. חוץ-מזה, אני בניסן נתיב ואנחנו עושים הפקה בסוף יולי, ככה שבערך 2-3 בשבוע אני בחזרות בתל אביב מהבוקר עד הלילה. בנוסף אני מתכננת לצאת בערב, לטייל, לנסוע לפסטיבל הג'אז ואולי חו"ל בספונטניות.
-איפה את רואה את עצמך בעוד 12 שנים?
מקווה שנמצאת במקום שלי. אחד הדברים שהכי מפחידים אותי עכשיו, בתקופה ה"פוסט-בית ספרית" זה שבאמת צריך למצוא את מה שאתה טוב בו ולהתמקצע. זה מעבר ל"מי שיודע לשיר ישיר בטקס" ו"מי שטוב במתמטיקה יהיה ב5 יח"ל". אם אני טובה במשחק, בתאטרון, ואני רוצה באמת לעסוק בזה, אני צריכה ללמוד המון, להכיר אנשים, לפגוש. וגם אז - את יודעת - לא בטוח ייצא מזה קריירה, וזה מאד מפחיד אותי. אני מקווה שבגיל 30 אני אמצא את הנישה שלי,שהכי טובה לי מבחינת מקצועית, שנותנת לי משמעות לקום בבוקר. בגדול, אני מקווה להיות מאושרת - נשואה עם ילדים או לא - עם קריירה או לא.
שביט דלל, זכרון יעקב:
-איך את מרגישה עם סוף העולם שמתקרב?
אני מאוד מאוד מתרגשת, אבל לסיים 12 שנה של שיגרה אחת זה גם נורא מפחיד מצד שני. כיף לדעת שאני מרגישה שנהניתי מכל דקה, הכרתי מלא חברים וחברות חדשים ואני שמחה לדעת שאני יוצאת לדרך חדשה ולשגרה חדשה וכייפית לא פחות.
-מה קורה אחרי סוף העולם?
כרגע אני עתידה להתגייס בפברואר 2013, אני לא יודעת לאיזה תפקיד אבל אני רוצה להיות מדריכת חי"ר. אני אוהבת להדריך, אני עושה את זה כבר 4 שנים בתנועת הנוער 'מכבי' ואני רוצה להמשיך עם זה גם בצבא ואם יתאפשר לי אפילו לצאת לקצונה בהמשך.
-מה תעשי עד אז?
עד הגיוס שלי יש לי לפחות חצי שנה, ואני הולכת לטוס לארה"ב עם המשפחה, לטייל עם חברות בצפון, לעבוד כמובן ובעיקר בטן-גב כי זו הייתה שנה מאוד אינטנסיבית עבורי ואני רוצה לנוח עד הצבא.
-איפה את רואה את עצמך בעוד 12 שנים?

אני מקווה שעוד 12 שנה אני אהיה עם תואר ביד. בעזרת השם אני גם אהיה נשואה, אולי אפילו בהיריון כבר, עם עבודה טובה והכי חשוב- שאני אהיה בריאה!
ליאור מיכה, זכרון יעקב:
-איך אתה מרגיש עם סוף העולם שמתקרב?
האמת היא שאני די מותש מהמסגרת הזו. מת כבר לסיים ואם לומר את האמת אין לי כוח יותר לבית הספר ולכל מה שקשור אליו.
-מה קורה אחרי סוף העולם?
אני יודע שאני מתגייס מוקדם, בגיוס יולי אוגוסט אני לא סגור על התאריך המדויק. בהתחשב בזה שדחיתי את כל מה שהם שלחו לי לגבי מודיעין ועתודה אז אני מאמין שאתגייס לקרבי, כנראה תותחנים, אבל אני לא יכול להיות בטוח.
-מה תעשה עד אז?
בהתחשב בזה שאני מתגייס ממש על סיום הלימודים לא תכננתי משהו מיוחד.
-איפה אתה רואה את עצמך בעוד 12 שנים?
באופן כללי אני רוצה לעסוק במוזיקה. אני מנגן בגיטרה כבר פחות או יותר שבע שנים ואני מאמין שיום אחד אני אוציא דיסק, אבל אני לא חושב שאני אצליח להתפרנס מזה לכן אני לא חושב שזה ממש יהיה העתיד שלי למרות שאי אפשר לדעת... בנוסף לזה כמובן שתמיד יש את הרצון להקים משפחה.
הגר גילברט, זכרון יעקב:
-איך את מרגישה עם סוף העולם שמתקרב?
זה קצת עצוב להיפרד מכל החברים בשכבה אחרי שש שנים ביחד ומכל האנשים שהיו איתך בשנים האחרונות, אבל יוצאים גם לדרך חדשה לא פחות טובה אז זה גם די מרגש.
-מה קורה אחרי סוף הועלם?
אני אמורה להתגייס בסוף אוגוסט לתפקיד מדריכת ספורט.

-מה תעשי עד אז?
בעיקרון אני מתכננת לטוס עם חברות ומשפחה, לעבוד קצת וליהנות כמה שיותר.
-איפה את רואה את עצמך בעוד 12 שנים?
ווואו בגיל 30! אין לי מושג כרגע, אבל אני מקווה שבמקום טוב מאוד! האמת היא שקשה לי לחשוב מה יהיה בעוד 12 שנה, זה עוד מלא זמן...
שקמה חזן, בנימינה:
-איך את מרגישה עם סוף העולם שמתקרב?
בית הספר זהו חלק חשוב ומשמעותי מאוד בחיים שלנו, 12 שנים בהם חיינו בשגרה קבועה וחמה ופתאום לחשוב שזה עומד להסתיים... מצד אחד אני מאוד שמחה לסיים ולהתחיל פרק חדש ובוגר בחיים שלי, פרק של תרומה למדינה ולעצמי, אבל מצד שני אני מאוד עצובה וחוששת, תקופת ביה"ס מסמלת בשבילי את הילדות וכשזה נגמר אני מבינה שאני כבר לא ילדה. אני יוצאת לחיים חדשים ועצמאים.
-מה קורה אחרי סוף העולם?
אני מתגייסת כנראה ב23 לאוגוסט לתפקיד של הדרכת ספורט. אני מאוד אוהבת לעשות ספורט ומרוצה מהתפקיד.
-מה תעשי עד אז?
אני מתכננת לעבוד, לבלות הרבה ולעשות טיול קצר לחו"ל.
-איפה את רואה את עצמך בעוד 12 שנים?
אני לא יודעת עדיין במה ארצה לעסוק בעתיד אבל אני רואה את עצמי מצליחה בתחום שאני אוהבת ונהנית ממנו, ונשואה עם ילד/ים.

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
    לא נמצאו תגובות.
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.