שבת, 09:04:02

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
תרבות
דף הבית > תרבות > יותר טוב מסטיבן הוקינג

יותר טוב מסטיבן הוקינג

ביקורת על הסרט שנעשה על פי חיי המדען סטיבן הוקינג

שירז אוסטפלד 31/05/2015

הוקינג עדיין על שתי רגליו

"התיאוריה של הכל"-  הפיזיקה של אהבה

יום שבת בצהריים, אחי הקטן נמרוד ובת דודתי, שבאה לביקור מניו יורק שבאה, החלטנו לחפש סרט לצפות בו. "התיאוריה של הכל" מציג בצהריים בבית קולנוע קטן של השכונה בה סבא וסבתא שלי גרים, שם התארחנו. בהתחלה בכלל לא התלהבתי מהרעיון, הסרט נשמע לא מספיק מעניין, אבל שמעתי מחברים,  שהוא טוב. החלטנו ללכת אליו, בלי ציפיות.

הסרט "התיאוריה של הכל" הוא סרט ביוגרפי-רומנטי, בבימויו של ג'יימס מארש. הסרט מתחיל בפגישתם של ג'יין וסטיבן הוקינג בזמן לימודיו באוניברסיטה ומתאר את גילוי מחלתו, במקביל לעליית מעמדו בקהילה המדעית ועד לזכייתו בפרסום ותהילה.

סטיבן הוקינג הוא אחד המדענים הידועים ביותר. בין אם כאסטרופיזיקאי, תאורטיקן ופרופסור באוניברסיטת קיימברידג' ובין אם בספרו "קיצור תולדות הזמן" המתאר את התפתחות היקום למן המפץ הגדול. בצעירותו חלה במחלת הנוירונים המוטוריים-  ניוון שרירים. המחלה גורמת במשך הזמן לשיתוק מוחלט, אך לא פוגעת בפעילות המוח. הוקינג הוכיח זאת בפעילות מדעית שוטפת כשהוא נעזר במחשב במחקריו ובמסנתז קול להעברת הרצאותיו. למרות שחלה, המשיך לעניין אנשים רבים בעזרת אישיותו התוססת וחוש ההומור הבלתי נדלה. סטיבן היה לאייקון תרבות המופיע בתוכניות טלוויזיה מפורסמות כמו "משפחת סימפסון" ו"המפץ הגדול".

לפי דעתי, אפשר לדעת אם סרט הוא טוב לפי ההתחלה והסוף. כבר בתחילת הסרט, אפשר לראות שהסרט טוב מבחינת המשחק. בתחילת הסרט הראו את סטיבן הוקינג בזמן לימודיו באוניברסיטה. הוא יותר חכם מכל התלמידים בכיתתו, ואפשר לראות את זה בכך שהוא פותר מבחנים קשים בדקות.

בהמשך סטיבן פוגש את ג'יין, שמתגלה כשונה ממנו, והם מתאהבים לאט לאט. אחרי זמן קצר שהם יוצאים ביחד, סטיבן מגלה שהוא חולה במחלת ניוון שרירים והרופאים נותנים לו שנתיים לחיות. הוא מרגיש שחייו נגמרו בגלל המחלה, שוקע בדיכאון ולא נותן לג'יין לאהוב אותו ולדאוג לו. בהמשך הסרט מתארים את חייהם של סטיבן וג'יין ביחד, וההתמודדות עם המחלה הקשה.

לקראת הסוף מריצים לצופים את כל הסרט מהסוף להתחלה.... מדהים!

ההפתעה הגדולה שלי בין היתר הייתה שבסוף הסרט, הראו את הסרט מהסוף להתחלה, בהילוך מהיר, לפני שסטיבן הוקינג חלה בניוון שרירים. זה משהו שלא ראיתי באף סרט לפני כן, ולכן אהבתי את זה. כאשר הגיעו לרגעים הראשונים של גילוי מחלתו, הראו את הרגע בו חייו משתנים- כאשר הוא נופל כי הוא לא מצליח לשלוט בשרירי הרגליים שלו, ובהמשך גם את כל הרגעים הקטנים לפני זה שרמזו לו על המחלה.

אדי רדמיין מגלם את סטיבן הוקינג בסרט והסרט מוצלח מאוד בעיקר בזכות המשחק המדהים והעוצר נשימה שלו. אני במגמת תאטרון בבית ספר והסרט הזה עשה לי חשק להמשיך לשחק וגם אולי ללמוד משחק בעתיד. המשחק שלו נותן בך השראה, הוא באמת מצליח להביא את האישיות של הוקינג ולא רק את החיצוניות שלו. אפשר לראות במשחק שלו, את התחקיר המעמיק שעשה כדי להגיע לרמה כזו מרשימה של משחק ביוגרפי.

רדמיין מצליח להיכנס לגופו המשותק של הוקינג, הוא מנסה לאכול בעזרת אצבעותיו המשותקות, נאבק לעלות במדרגות, ומדבר באמצעות מערכת הקול הממוחשבת מבוצעות באופן משכנע וגורף, שגורם לך לחשוב אולי סטיבן הוקינג בעצם מגלם את עצמו.

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • רוני
    31/05/2015 09:52:19
    גם אני ראיתי, סרט גדול!!!!!!!!!!!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.