שבת, 09:07:43

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
תרבות
דף הבית > תרבות > גם נשים יכולות

גם נשים יכולות

כיפה אדומה - לא מה שחשבתם. אגדות הילדים מקבלות עידכון גירסה

שיראל יוסיפוב 19/11/2015

כרזת הסרט מליפסנט, שהיאהמכשפה הרעה והטובה של היפהפיה הנרדמת

כיפה אדומה - לא מה שחשבתם!

 

עיבודים של שני סרטים יצאו בשנה האחרונה. כיפה אדומה והיפהפייה הנרדמת כשהנרטיב הוא חדש חצוף והולם את המהפכה המינית של זממנו. לא עוד נסיכות אנמיות, פסיביות וחלשות אלא נשים מתוחכמות, תחמניות ומניפולטיביות שמניעות את גלגלי העלילה.

 

כיפה אדומה והיפהפייה הנרדמת היו מיועדים לגיל הרך, ואילו הסרטים החדשים: "כיפה אדומה הסיפור האמיתי" ו"מליפיסנט" (היפהפייה הנרדמת), מיועדים לבוגרים.

 

בסרטים החדשים, כיפה אדומה הופכת מילדה קטנה שמביאה אוכל לסבתא החולה שלה, לבת נעורים שעושה יד אחת עם סבתה סוחרת הסמים וזאב טראנסוויסטט... וכל זה בסרט מצויר. אני אוהבת סרטים מצוירים. לכן אהבתי כל כך את הסרט.

 

מליפיסנט, תרגום שם הסרט בעברית הוא "מרשעת". העלילה: מליפיסנט היא פיה עם הכנפיים הכי גדלות מכול הפיות. היא הייתה פיה עם הלב הכי טוב ולאחר שבן אנוש נכנס לעולם הפיות (יער) מהעולם החיצוני (עולם בני האדם) מליפיסנט מתאהבת בו והוא בה. כעבור מספר שנות ידידות , השתנה בן האנוש האהוב של הפיה הטובה, ומאוהב ואהוב העדיף להיות מלך. היה לו ברור שכדי להיות מלך עליו לבחור בין אהובתו הפיה, ובין הממלכה. הוא בוחר במלוכה, וכהוכחה להיותו מלך, מקצץ למליפיסנט את הכנפיים, על מנת להוכיח לאביו, שהוא בחר במלוכה. כשמליפיסנט מתעוררת היא מבינה שאין לה על מי לסמוך, דבר שמביא לשינוי אישיותה ולתפנית בעלילה. הפיה הטובה הופכת לפיה רעה, ולאחר הולדת התינוקת הראשונה של המלך, שהיה אהוב ליבה של הפיה... היא מגיעה למסיבת התינוקת הקטנה, ומקללת אותה שבגיל 18 היא תידקר ותירדם, ואף אחד לא יוכל להסיר את הקללה, אלא רק נשיקה של אהבת אמת. המלך לוקח שלוש פיות טובות ומבקש שישמרו על הילדה הישנה.

הפיות משגיחות על התינוקת ביחד עם חברתן מליפיסנט, שעם השנים בהן היא עוקבת אחרי הילדה הישנה וגדלה, מתאהבת בה לחלוטין, וביום הולדת 18 מנסה לבטל את הקללה אבל ללא הצלחה. מליפיסנט אוהבת את הנסיכה אהבת אמת של אם, מבקשת את סליחתה, בוכה, ונותנת לה נשיקה קטנה על הלחי.

 

מהנשיקה מתעוררת הנסיכה. ונעלם הכישוף! המלך רוצה את ילדתו חזרה, אבל התינוקת היפה מעדיפה להישאר עם מליפיסנט. מליפיסנט מחזירה לעצמה את הכנפיים, והיא והיפהפייה הולכות לחיות ביער הפיות, הנסיכה מכירה נסיך, מתאהבת בו והם מתחתנים. END.

למרות הטוויסט הפמיניסטי בעלילה, היפהפייה הנרדמת היא אגדה שעובדת עד היום. מדובר בספר, בהצגה ובסרט שאני אישית כבר הספקתי לראות, ולקרוא חמש פעמים. אני מאוד אוהבת את העולם האחר העדין האסתטי והקסום שבסרטי נסיכות, שמנצחים בהם את כל הרוע הקיים, הסוף תמיד טוב, וכולם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.

מליפיסנט של דיסני, 2014 מביא את הצד של המכשפה ולא רק של הטובים.

איזה בת לא רואה עצמה נסיכה, ומחכה לנסיך. כמה רדוד ככה נכון. פדיחה, אבל כך חונכנו. אז הנסיכות היום מתקדמות ואגרסיביות ,וכמו פיונה של שרק, מולאן, פוקהונטס ו"אמיצה", אבל בנים תיזהרו :) אנחנו עדיין נסיכות...

הקאץ' במליפיסנט הוא שלא רק נשיקת גבר אוהב מצילה ממות אלא גם נשיקה של אם אוהבת. גם נשים יכולות.

אפילו שהיה צפוי זה הקטע הכי מרגש בסרט. הזלתי דמעה. מדובר בסרט בנות עם אקשן ופעולה שמניעים את העלילה. אבל... תחליטו לבד :)

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • אורלי
    17/12/2015 08:53:09
    סרט טובב
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.