שבת, 09:11:02

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
תרבות
דף הבית > תרבות > ילדי דור ה K קיבלו השראתם מקטניס אוורדין, גיבורת משחקי הרעב, שהיום היא כבר לא רעבה...

ילדי דור ה K קיבלו השראתם מקטניס אוורדין, גיבורת משחקי הרעב, שהיום היא כבר לא רעבה...

למה הנוער היום מרגיש שהחיים הם איום קיומי, שיש אי שיוויון גובר והולך בין בני האדם, וחוסר ביטחון תעסוקתי? בגלל הסרט משחקי הרעב

נתלי לוי 05/04/2016

ג'ניפר לורנס כקטניס אוורדין

הסרט האחרון והרביעי בסדרת הסרטים משחקי הרעב המבוססים על סדרת הספרים באותו שם יצא בחנוכה האחרון,והביא לסדרה של מחקרים אשר קבעו  כי בני 14-21 שייכים לדור ה K על שם גיבורת הסרטים קטניס אוורדין.

בני דור ה K, על פי כתבה של העיתון "גרדיאן" הבריטי,   כפי שפורסמה בעיתון הארץ הם:
מחוברים אך בודדים, חרדתיים אך יזמים, מרגישים שהעולם שבו הם גדלים נמצא במאבק תמידי, לא שוויוני וקשה. הם גדלים בצל דעיכה כלכלית, חוסר ביטחון תעסוקתי, אי-שוויון גובר והיעדר אופק פיננסי.
בנוסף הם חושבים שחייהם קשים משל הוריהם והחיים נתפסים כאיום קיומי.

 

2012 יצא "משחקי הרעב", 2013 "התלקחות", 2014 "עורבני חקיין חלק ראשון", וב2015  "עורבני חקיין חלק שני". ארבע שנים עברו מאז שהסרט הראשון גרם להיסטריה בינלאומית. הסוד טמון בכך שהסיפור הוא ריאליטי מסוג חדש על החיים ועל המוות.

את הספרים עליהם מבוססים הסרטים, כתבה הסופרת האמריקאית סוזן קולינס, ומכרה מעל מיליון עותקים המתורגמים ל 26 שפות. ג'ניפר לורנס המגלמת את דמותה של קטניס אוורדין, גיבורה ראשית בסדרת הסרטים הפכה לשחקנית ידועה בתעשייה ההוליוודית. שיחקה מאז גם ב"אופטימיות היא שם המשחק" "קר עד העצם".

הכל התחיל בכיתה ח'. כולם סביבי דיברו על הספרים, והחלטתי לנסות לקרוא. אהבתי את הרומן בין הגיבורים הראשיים, בסביבה של חיים ומוות, הכתיבה נעשתה באופן חכם, גרמה לקוראים להישאב לספר, זאת הייתה חוויה עוצמתית, אווירה של חיים ומוות, עוני וקושי. דור ה K כבר אמרנו.

 

שנתיים וחצי אחרי פרסום הספרים, הגיעו הסרטים. הדעות חלוקות האם כל סרט הוא טוב מקודמו, אולם כולם מסכימים על כך שרמת המשחק גבוהה, אפקטים מרתקים, ובריאה של עולם דמיוני שנראה ריאלי להחריד.
בשנת 2014 הסרט משחקי הרעב שבר קופות, היה להצלחה מסחרית ולהיסטריה עצומה מצד המעריצים. אני יצאתי מחלק הראשון של הסרט בהרגשה טובה כי אני לא אחת שמחפשת טעויות בסרטים ואם לא הצליחו לשעמם אותי, כנראה שהיה טוב.
את החלק השני כבר לא אהבתי, כי נראה לי שהסיפור חזר על עצמו, היה משעמם, לא שווה את הכסף מבחינתי.
הפריע לי שהחלק הראשון הסתיים באמצע הסיפור, כאשר לדעתי אפשר היה לעשות משני החלקים סרט אחד ולא להתעקש שאנשים יקנו שני כרטיסים והמפיקים ירוויחו כלפיים.
אחרי החלק הראשון יצאתי לשנה הפסקה של פופקורן ושכחתי  את אירועי החלק הראשון.

התחושה שלי היא, שהיוצרים רצו למשוך זמן, שמשחקי הרעב יהיו בתודעת הקהל יותר שנים ולכן חילקו את הסרט לשני חלקים. בסרט עצמו בלטה המריחה של הזמן כי כל חלק הוא 3 שעות.

יחד עם זאת, אם חוקרים אומרים שנולד כאן דור חדש, כלומר ילדי דור ה Z  נקראים מעתה דור הK מי אני שאמעיט בערך הסרטים...
 

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
 • שי רם
  07/04/2016 08:04:22
  עצוב ומפחיד
 • רותי
  07/04/2016 08:03:05
  כל הכבוד לנתלי
 • חנה
  05/04/2016 10:57:23
  איזה מעניין!
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.