שבת, 10:15:46

שנת לימודים מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
תרבות
דף הבית > תרבות > סארו - הגירסה ההודית למרקו

סארו - הגירסה ההודית למרקו

סארו סרט מהמם ועטור שבחים. מאי צפתה בו והתפעלה

מאי דביר 23/05/2017

כרזת הסרט

סארו – גירסה מודרנית והודית של מרקו

 

הסרט שהיה מועמד לשישה פרסי אוסקר, מבוסס על סיפורו האמיתי והלא יאומן, של ילד הודי, שהיה בן חמש כשעבד באיסוף אבנים, עלה על רכבת שהרחיקה אותו מהכפר שלו, ורק בזכות התוכנה google earth.

החיים הקשים בהודו מצטלמים במלוא כיעורם הממגנט. סארו, ששיבש את שמו מ sharu  ואת שם הכפר בו נולד, אבד למשפחתו בגיל 5. אומץ על ידי זוג אוסטרלים, ורק כעבור 26 שנים, בעקבות ביס שנגס בממתק הודי, בבום, ובקלואוז אפ, חזרו אליו כל המראות, הצבעים והריחות של ילדותו.

הסרט מתאר את משפחת המוצא הענייה שלו. ילדים בני חמש שעובדים באיסוף אבנים ומכירתם. מוסד היתומים בעיר כלכותא  הוא מרכז העולם השלישי הקשה, העני, מציאות בלתי אפשרית בכל מובן. דב פאטל ("נער החידות ממומביי") המקסים בתפקיד סארו הבוגר מוביל את הסרט.

צילומים ועריכה מהממים. אתה יושב מרותק למסך כל הזמן. משחק מצויין של ניקול קידמן, ושל כולם.

 

הרגע ש"מתחיל" את הסרט הוא כשסארו בן החמש מוצא עצמו לבד בתחנת רכבת. מחפש את אחיו, לא מוצא אותו, עולה על רכבת. נרדם בה ונוסע לקצה השני של הודו.

 

בשל גילו הצעיר, ושיבוש שמו ושם הכפר שלו, אי אפשר היה להחזירו למשפחתו, והוחלט לשים אותו בבית המחסה. בבית מחסה מתגוררים מאות ילדים כמותו. חלקם איבדו את שפיותם וסובלים מבעיות נפשיות קלות וקשות בעקבות מה שעברו.

באוסטרליה, כשהוא כבר גדול, שוכח לחלוטין ממוצאו ההודי, בעיקבות טעם הממתק, היכתה בו ההכרה שהוא שייך למקום אחר. הוא מתנתק מהוריו האוסטרלים ובעזרת התוכנה שממפה את כל העולם הוא נכנס למסע חיפוש ללא שינה, של חישובי מהירויות של רכבות, וציור של מפות, עד שהוא מוצא את הכפר ממנו הלך לאיבוד.

הודות לגוגל ארט'

כאשר סארו גדל והוא כבר סטודנט ויש לו חברה משהוא מציק לו הוא חייב למצוא את אמו. הוא מתחיל להפוך את כל האינטרנט ולנסות לשחזר ולמצוא את ביתו. לא נהרוס ונגיד אם סארו מוצא את הכפר שלו, ומי ממשפחתו נשאר בחיים ...

כמו בכל סרט שמבוסס על סיפור אמיתי, גם כאן, סארו האמיתי, הוריו האוסטרלים, ומשפחתו ההודית מופיעים בסוף.

 

בסוף הסרט יש כיתוב שאומר שיש עוד המון ילדים כמו סארו ושאפשר לעזור להם על ידי תרומות או אימוץ, ומופיעה כתובת שהיא קישור לאתר.

זה יפה מאוד לדעתי, כי לא רק מתארים לנו מצב קשה, אלא גם מוצאים דרך בה נוכל לעזור, ואולי גם לגרום לכך שיהיו פחות סיפורים ומקרים כמו סארו.

הסרט הוא בוגר, מעניין ועם מסר חשוב לחיים. סרט שיגרום לכם לבכות ולהתרגש מאוד.

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
 • שי
  23/05/2017 18:53:11
  צפיתי בסרט והוא אכן נפלא. מאי, כתבה מעניינת ומעמיקה.
 • דביר עזר
  23/05/2017 15:14:43
  מעניין מאוד, אהבתי.

  אצפה בסרט.
 • ים קדוש
  23/05/2017 15:13:23
  סיפור מדהים, וואו
 • עדן
  23/05/2017 15:13:33
  מהמם
 • שייקה
  23/05/2017 15:11:48
  ווי סרט מקסים:) ראיתי
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.