יום חמישי, 14:59:19

שנת לימודים תשע"ו מוצלחת לכולנו!

צבא
english
אקטואליה
ספורט
ניו אייג’
פיננסים
תרבות
אינטרנט
יחסים
עבודות
פוליטיקה
מקומי
חינוך
הורוסקופ
בריאות
דבר העורכת
מדע
חברה
תאטרון
סיפורים
יחסים
דף הבית > יחסים > אבא בחו"ל

אבא בחו"ל

איך זה שאחד ההורים תמיד בחו"ל. שלי זוננפלד דיברה עם שלושה ילדים כאלה, משכבת יב'

שלי זוננפלד 09/06/2012

אבא בחו"ל

 

בני נוער רבים מתמודדים עם העובדה כי הורה אחד עובד בחו"ל ולכן אינו שוהה זמן רב בבית.

בשכבת י"ב בבית ספר אורט בנימינה ישנם כמה וכמה ילדים כאלה והחלטתי לראיין שלושה מהם.גיה, תומר ואורי. שלושתם בני גילי, לומדים בכיתה י"ב.נפגשתי איתם כדי לשמוע איך זה לחיות כך, כשהורה אחד עובד בחו"ל,ואיך הם מתמודדים עם זה.

מאת:שלי זוננפלד

אורי א.

אורי תלמיד כיתה י"ב בן 18 גר במושב אביאל.בגיל שנתיים אורי ומשפחתו עברו לגור באנגליה לתקופה של ארבע שנים ומאז שחזרו אימו התחילה לעבוד בחו"ל וכל פעם מחליפה ארץ.כרגע בעיקר בקפריסין והודו.אורי מספר שהוא כבר רגיל לכך מילדות אך למרות זאת הקשר שלו עם אמא נפגע.

באיזה תדירות היא נוסעת?

"להודו היא טסה פעם בחודשיים ולקפריסין כל חודש."

כמה זמן היא שוהה שם?

"זה תלוי, לפעמים כמה שעות ולפעמים חמישה או שישה ימים (מראשון עד חמישי או שישי)."

האם הקשר שלך עם אבא התחזק?

"לא במיוחד, בעיקר בגלל שזה כבר מגיל קטן ואנחנו רגילים."

האם אבא מבשל,מכבס,מנקה? עושה עבודות שבדרך כלל אמא עושה?

"כן אבל האמת שהוא עושה את זה תמיד, לא רק כשאמא בחו"ל."

האם אתה עוזר בבית יותר כשאמא לא נמצאת?

"כן, כשהיינו קטנים יותר תמיד אמא הייתה אומרת לי ולאסף אחי התאום לעזור לאבא כשהיא לא בבית.היום אני ואסף עוזרים ממש גם בלי שהיא אומרת לנו.נגיד מסיעים את אחותינו הקטנה או אפילו מכינים צהריים כשאבא לא בבית."

זה קשה?

"האמת שלא, זה כבר די בשגרה,אנחנו רגילים לזה."

 

 

 

האם הקשר שלך עם אמא נפגע מהריחוק?

"לא ממש.אבל בכל זאת היא קצת פחות מעורבת בחיים שלי.בדרך כלל אני תמיד מעדכן אותה על כל דבר אבל יש תקופות שהיא עובדת ממש קשה ולא רואים אותה כמעט במשך השבוע. אבל שוב, זה כבר מגיל ממש קטן אז כבר התרגלתי למצב"

 

גיה מ.

גיה, תלמידת כיתה י"ב בת 17 גרה בזכרון. הוריה לא גרושים אך אביה עובד בגרמניה מזה 8 חודשים.גיה מספרת שמתרגלים לעובדה שאבא לא נמצא הרבה בבית ומנסים לדבר ולהיפגש כמה שאפשר.

באיזה תדירות הוא מגיע הביתה?

"פעם בשבועיים הוא בא הביתה לסוף שבוע ארוך (חמישי,שישי,שבת ראשון.("

האם הקשר שלך עם אמא התחזק?

"הקשר של אמא שלי ושלי תמיד היה חזק אבל עכשיו הוא התחזק אפילו עוד יותר כי רק אני והיא נמצאות בבית.גם אח שלי הגדול גר בגרמניה עם אבא שלי ועובד שם."

אם יש דברים בבית שמתקלקלים למשל אתם מחכים לו שיחזור?

"אם זה דברים לא ממש קריטים שאפשר לחכות איתם עד שאבא יגיע אז אנחנו מחכים לו, ואם התיקון דחוף אז מזמינים איש מקצוע."

האם את עוזרת בבית יותר כשאבא לא נמצא?

"כן בהרבה יותר אני עושה למשל כלים,כביסה ואפילו בהכנת אוכל.דברים שהייתי כמעט ולא עושה שגם אבא היה בבית."

זה קשה?

 "בהתחלה זה היה קצת קשה אבל מתרגלים לזה.גם ככה שהוא היה עובד בישראל הוא היה יוצא מהבית מאוד מוקדם וחוזר מאוד מאוחר אז במילא בקושי היה לי זמן להיות איתו.ועכשיו הוא מגיע כל שבועיים לארץ ואמא שלי טסה אליו כל חודש וגם אני כל שלושה חודשים."

האם הקשר שלך עם אבא נפגע מזה?

"להפך, אני חושבת שהקשר שלנו מאוד התחזק.אנחנו מדברים המון בטלפון ובסקייפ,משהו שלא היינו עושים הרבה לפני שהוא התחיל לעבוד בחו"ל."

 

 

 

 

תומר ב.

 

תומר בת 17 תלמידת כיתה י"ב, גרה בבנימינה. אביה מזה שלוש שנים עובד בקפריסין.תומר מספרת שהריחוק לאו דווקא קשה לה אלא מחזק את הקשר בין השניים.

באיזה תדירות הוא נוסע?

"פעם בשבועיים."

כמה זמן הוא שוהה שם?

"3 ימים אחת לשבועיים."

האם הקשר שלך עם אמא התחזק?

"הקשר שלי עם אמא  שלי תמיד היה חזק אבל יכול מאוד להיות שבלי שאני חושבת על זה ובלי שאני שמה לב בכלל הוא התחזק בימים שאבא שלי לא נמצא כי יוצא לנו להיות ביחד הרבה רק שתינו."

אם יש דברים בבית שמתקלקלים למשל אתם מחכים לו שיחזור או מתקנים לבד?

"אמא שלי תמיד מתפללת שאם יקרה משהו, אז שהוא יקרה כשאבא בארץ ולא בחו"ל אבל כשזה קורה אז אם זה דברים בסיסיים אנחנו מסתדרים ואם זה דברים יותר מסובכים מחכים לאבא או שהוא דואג שיבוא מישהו לתקן, או פשוט מזמינים איש מקצוע."

האם את עוזרת בבית יותר כשאבא לא נמצא?

"בעיקרון כן.כי כשאבא לא נמצא בבית לאמא שלי הרבה יותר קשה לתמרן בין העבודה שלה לבין הסידורים שהיא צריכה לעשות איתי ועם שני האחים שלי, דרור בת ה6 ואורי בן ה13. אבל בסך הכל אנחנו כבר רגילים.גם לי יש את העניינים שלי אז אני עוזרת כמה שאני יכולה."

זה קשה?

"בגדול אני לא מגדירה את זה כמשהו קשה.גם יש את העיניין של ההרגל וגם אני מרגישה שאני לא נפגעת מזה שאבא שלי עובד בחו"ל בגלל שהוא כל סוף שבוע פה גם בשבוע שהוא טס אז באותו סוף שבוע הוא נמצא.בתכלס בשבוע עצמו אני כן בבית אבל בעיניים שלי ובבית הספר ועם חברים אז גם אם הוא היה בבית לא היה יוצא לי יותר מידי לבלות איתו.בגלל זה אני לא רואה את זה כמשהו קשה."

האם הקשר שלך עם אבא נפגע מהריחוק?

"הקשר שלי עם אבא שלי ממש ממש טוב, דווקא בגלל שיש את הפעם בשבועיים שהוא לא פה אז אני בקשר יותר טוב איתו גם בימים שלפני שהוא טס וגם בימים שאחרי.הקשר שלנו תמיד היה מעולה ולא נפגע מאז שהוא התחיל לעבוד בקפריסין."

 

לאחר שדיברתי עם השלושה הצלחתי להבין שאומנם הורה אחד אינו נמצא בבית הרבה ועובד בחו"ל, אך זה לא מונע מהילד ומההורה להיות בקשר פחות טוב או להתרחק.הצלחתי להבין מהם שמתרגלים למצב,הוא אולי קשה בהתחלה אבל אין ברירה ומוצאים דרכים לדבר ולשמור על קשר.כשאני מסתכלת על זה מהצד שלי אני לא מצליחה לדמיין איך זה לחיות בלי אמא שלי או בלי אבא שלי,אבל אורי,גיה ותומר גרמו לי להבין שאפשר להסתדר ועובדה שמסתדרים ומתרגלים למצב.

שם

עד 350 תווים

תגובה
 
קוד
  • יסמין
    16/06/2012 16:15:46
    כתבה ממש מעניינת!! כל הכבוד !
04-6388733 טלפון.
04-6288733 פקס.
info@itonort.co.il דוא"ל.
בית ספר אורט בנימינה כתובת.